II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

MIĘDZYPOKOLENIOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

senior odwiedziny1W piątek 8 listopada 2019 roku jako uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią Panią Martą Paździor mieliśmy okazję wziąć udział w Międzypokoleniowych Obchodach Święta Niepodległości na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy. Wydarzenie odbyło się w Centrum Usług Społecznych w Oleśnicy. Wśród zgromadzonych były między innymi Władze Miasta Oleśnicy oraz Przedstawiciele Rady Miasta Oleśnicy.

Część artystyczną przygotował Dzienny Dom Senior+. Zaprezentował się przed nami jego zespół wokalny „Oleśniczanie Młodzi Duchem" w repertuarze pieśni patriotycznych. Mogliśmy wysłuchać m.in.: „Marsz Lwowskich Dzieci", „Czerwone Maki na Monte Cassino", „Nie zobaczysz Matko Syna". W przypadku części pieśni zaproszono wszystkich zgromadzonych do wspólnego śpiewania, dzięki przygotowanym śpiewnikom. Miało to na celu integrację międzypokoleniową. Wybrzmiały takie utwory, jak: „Pierwsza Kadrowa", „Maszerują Strzelcy, Maszerują" i inne.

 

Pracownicy Centrum przygotowali dla nas również biało-czerwoną niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku. O atrakcje postaraliśmy się również my, nasza koleżanka Kornelia Kubicz, w podziękowaniu za zaproszenie zaśpiewała dla zebranych piosenkę patriotyczną. Po części artystycznej Seniorzy z Dziennego Domu zaprosili nas do wspólnego oglądania placówki. Każdemu z Nas towarzyszyła osoba starsza, która z dużym zaangażowaniem dzieliła się z nami wrażeniami ze swojego pobytu w tym miejscu, a także odpowiadała na wszelkie nurtujące nas pytania. Mogliśmy przekonać się w jaki sposób spędzają oni czas wolny, jakie formy aktywności podejmują, a także przekonać się o ich zdolnościach manualnych poprzez tematyczne wystawy prac.

Międzypokoleniowe Obchody Święta Niepodległości w Centrum Usług Społecznych w naszej opinii okazały się świetnym pomysłem, wartym kontynuacji w przyszłości, na co nie ukrywamy, że bardzo liczymy. Był to czas spędzony w duchu Polski Niepodległej, a także świetna lekcja „Żywej Historii", której udzielili nam Seniorzy. Jeszcze raz, serdecznie im za to DZIĘKUJEMY!

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .