SEZON ROZGRYWEK MATEMATYCZNYCH W PEŁNI

rozgrywki matematyczne 2019Rok 2019 jest ROKIEM MATEMATYKI, więc nim 8 listopada udaliśmy się śpiewać w ramach akcji "Szkoła do hymnu", 21 uczniów naszej szkoły stanęło w szranki konkursu Oxford Matematyka Plus. Nie były to pierwsze tegoroczne zawody matematyczne, gdyż wystartowały już Liga Zadaniowa i III Jagielloński Turniej Matematyczny, gdzie mamy swoich reprezentantów.

27 listopada odbędzie się natomiast Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny. Czekamy również na XIX Dolnośląskie Mecze Matematyczne, w ramach których rywalizacja rozpocznie się pod koniec tego miesiąca.

A w zanadrzu mamy jeszcze wiele... Wszystkim uczestnikom zmagań z Królową Nauk dziękujemy i życzymy powodzenia.

Zespół nauczycieli matematyki