PROJEKTY AUTORSKIE II LO W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

preparatyka2019Wakacje i trudne początki nowego roku szkolnego już za nami. Po okresie przerwy wracają do realizacji kolejne projekty własne II LO, które od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. 4 listopada ruszyły zajęcia z preparatyki narządów dla uczniów klas medycznych i psychologicznych, realizujących rozszerzony program biologii. W nowy szkolnym laboratorium, przez półtorej godziny młodzież poznawała anatomiczną budowę serca świni dokonując, w dwuosobowych grupach, sekcji tego narządu.

W tym samym dniu rozpoczął się zupełnie nowy projekt dedykowany uczniom politechnicznej klasy maturalnej pt. "Fizyka przed maturą". To cykl zajęć powtórkowych z częścią praktyczną dla tych maturzystów, którzy wybrali fizykę jako przedmiot egzaminacyjny. Projekt ten prowadzi dr Piotr Staniorowski, pracownik naukowy Wydziału Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego, współpracujący ze szkołą od kilku lat. Jest on pomysłodawcą innego szkolnego projektu – "Fizyka może być ciekawa" przeznaczonego dla uczniów klas pierwszych o nachyleniu politechnicznym, który rusza 12 listopada w kolejną turę.

W sprawie przygotowania projektów autorskich nauczyciele II LO nie powiedzieli jeszcze ostatniego zdania. Bardzo aktywni są w tej kwestii również rodzice - może z ich pomocą ruszy projekt dla uczniów klas humanistycznych.

Młodzież naszej szkoły ma różnorodne potrzeby, zainteresowania i pasje, a my staramy się je zaspakajać i rozwijać. O kolejnych pomysłach napiszemy niebawem.