O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

FILMOWY TRAKTAT O GODNOŚCI CZŁOWIEKA

green bookSzkolne Koło Filmowe działające w II LO uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". W poniedziałek miłośnicy sztuki filmowej obejrzeli we wrocławskim kinie głośny oscarowy film „Green Book". Polecamy wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć tego dzieła. Więcej przeczytacie w recenzji Darii Kaczmarek:

"To wzruszająca , oparta na faktach historia, wyreżyserowana przez Petera Fiarrellego. Opowiada o losach czarnoskórego pianisty w czasach segregacji rasowej oraz jego kierowcy i ochroniarza - Włocha z krwi i kości.

W rolę Tonnego Vallelongi wcielił się Viggo Mortensen, który swoją grą wywoływał we mnie wrażenie spokoju. Oglądając Viggo w tej odsłonie czułam, że jego postać czuwa nad wszystkim, co się wokół niego dzieje, nawet nad nowo poznanym przyjacielem.
Równie utalentowanym aktorem, który zagrał postać Dona Shirleya był Mahershala Ali. Odegrał on doskonale swoją rolę. Stworzył kreację dżentelmena o sztywnych zasadach, jednak dodał do niej również odrobinę humoru i ciepła.

Warsztat reżyserski nie wyróżniał się, według mnie, niczym szczególnym i reprezentował przeciętny poziom. Podsumowując, jest to idealny film dla osób, które szukają ciekawej, poruszającej serca fabuły z dobrą grą aktorską."