II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WARSZTATY CERAMICZNE

malumika725 listopada 2019 roku o godzinie 8.00 grupa 29 uczniów z klas: 1gb, 2a,2c udała się na warsztaty ceramiczne do studia Malu Mika we Wrocławiu przy ulicy Jagiełły. Warsztaty były prowadzone przez gościa z Irlandii.

Na początku zostały nam przedstawione różne techniki malowania ceramiki. Do wyboru mieliśmy kubki lub talerzyki deserowe. W przeciągu dwóch godzin powstały niesamowite i unikatowe małe dzieła sztuki, które wyszły spod rąk uczniów i opiekunów (P. Eleonory Marmajewskiej i Pani Marty Wójcik) naszej szkoły. Nasze rękodzieła zostaną nam przekazane po około tygodniu, po wypaleniu ich w specjalnym piecu. camera

 

Następnie udaliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim rynku. Nie licząc możliwości posmakowania różnych pyszności, poczucia i poznania stoisk znajdujących się tam, otrzymaliśmy specjalne zadanie od naszych opiekunek. Polegało ono na znalezieniu najbardziej oryginalnej rzeczy, jedzenia lub stoiska. Zdjęciom nie było końca.

W godzinach popołudniowych wróciliśmy do domu, do Oleśnicy. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze tam wrócić w niedalekiej przyszłości.

Opracowały:
K. Czerska oraz Julia Leśniewska

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .