II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

ŚLADAMI RYCERZY - O ŚREDNIOWIECZNEJ KULTURZE RYCERSKIEJ W GRODZIE W BYCZYNIE

Byczyna2019W środę uczniowie klasy 1a pod opieką p. U.Dibelki i p. A.Połeć-Dziemieszonek pojechali do grodu w Byczynie na programową lekcję poświęconą średniowiecznej kulturze rycerskiej.

Odkrywanie tajemnic uroczego miejsca było niesamowitą przygodą. Uczniowie dowiedzieli się, że pomysł budowy tego pierwszego w Polsce całorocznego obiektu drewnianego o charakterze historycznym narodził się podczas pierwszego Jarmarku Średniowiecznego w Byczynie w 2003 roku. Wtedy to organizatorzy wydarzenia – władze Byczyny i Opolskie Bractwo Rycerskie – podjęli rozmowy na temat utworzenia w Gminie Byczyna produktu turystycznego związanego z ruchem rycerskim. Do współpracy w ramach tych działań zaproszono miasto Zlate Hory oraz odtwórców z Czech Sermirsky Spolek Jesenik.  camera

 

W grodzie klasa 1a poza lekcją uczyła się tkania, pisania gęsim piórem, odwiedziła zbrojownię, wysłuchała wykładu poświęconego sposobom walki i narzędziom, jakie wówczas wykorzystywano. Chętni uczniowie mogli również przymierzyć zbroję, wziąć do ręki miecz, tarczę i podjąć próbę walki. Oczywiście wszystko odbywało się pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów.

Wyjazd do Grodu w Byczynie był również kolejną okazją do integracji zespołu klasowego, a służyły temu zawody rycerskie, strzelanie z łuku, wspólne ognisko. Tradycją klasy stało się już kończenie spotkań tańcem. I tak pełni pozytywnych wrażeń, tanecznym krokiem wróciliśmy do autobusu, który bezpiecznie zawiózł nas do Oleśnicy.

Bogactwo atrakcji i różnorodność form spędzenia czasu były możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu w życie klasy pani Violetty i pana Andrzeja Łopata, za co bardzo dziękujemy.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .