FINAŁ STREFY WROCŁAWSKIEJ W KOSZYKÓWCE 3X3

koszyk3x3 3W poniedziałek 02 grudnia w X LO we Wrocławiu odbył się Finał Strefy Wrocławskiej w nowej konkurencji: Koszykówce 3x3. W turnieju mogli występować tylko uczniowie klas pierwszych.

Nasze dziewczęta niestety musiały uznać wyższość rywalek i ostatecznie zajęły szóste miejsce. Chłopcy przysporzyli nam wielu emocji. Swój pierwszy mecz w grupie przegrali z drużyną XII LO z Wrocławia i aby awansować do półfinału jako czwarta drużyna musieli wygrać drugi mecz z I LO z Milicza różnicą minimum 10 punktów. Wygrali ten pojedynek 21 do 3 i awansowali jako czwarta drużyna do dalszej rundy.

W półfinale pokonali zespół XVII LO z Wrocławia. Finał z gospodarzami X LO rozpoczęliśmy bardzo dobrze 4 : 0 dla nas. Potem przeciwnicy doprowadzili do remisu i przy stanie 11 : 11 nasze dwa błędy spowodowały, że rywal odskoczył na 4 pkt. Mecz zakończył się wynikiem 15 : 19 dla X LO i to ta drużyna pojedzie do Wałbrzycha na Finał Dolnośląski.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy. Opiekun Adam Wójcik Składy drużyn: dziewczęta - Martyna Rogowska I b, Oliwia Stankiewicz Id, Julianna Taciak Ib, Oliwia Łukowicz I c | chłopcy – Adrian Susidko I gd, Mateusz Wyrwał Igd, Karol Kula I gc, Jan Cholewo Ib.