O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL 2019

amnesty2019 1W mikołajkowy piątek w naszej szkole przeprowadzony został międzynarodowy maraton pisania listów Amnesty International. Organizacją akcji zajął się sztab w składzie: Oliwia Olszańska i Kinga Kuśmierczyk z kl. 2d, Jagoda Ślusarek z kl. 2c, Emilia Podgajna i Emilia Komór z kl. 2b, Angelika Husak z kl. 2a oraz Zuzanna Zmyślona z klasy 3a.

Wybraliśmy troje bohaterów: - Magaia z Sudanu - skazanego na karę śmierci za morderstwo kuzyna, który w rzeczywistości stracił życie w wyniku nieszczęśliwego wypadku; - Yasaman i jej matkę z Iranu, które sprzeciwiły się dyskryminującym przepisom wobec kobiet i zostały skazane na 16 lat więzienia oraz Emila z Białorusi, który został niesłusznie oskarżony o drobne przestępstwa narkotykowe i odbywa teraz karę 10 lat pozbawienia wolności, przetrzymywany jest w niehumanitarnych warunkach.

W akcję pisania listów włączyło się 13 klas, które napisały łącznie 330 listów. Najlepiej spisała się klasa 1c, której uczniowie napisali aż 36 listów.

Jeśli ktoś z was chciałby jeszcze pomóc: listy można pisać do piątku 13.12.2019. Ich wzory i koperty dostępne są u p. Komsty-Fili w sali 39.

Wszystkim dziękujemy za przyłączenie się do akcji. Mamy nadzieję, że nasze starania osiągną swój cel i skazani odzyskają wolność.
Podziękowania należą się również p. A. Komście-Fili, koordynatorce projektu.

Kinga Kuśmierczyk kl. 2d