DEBATA OXFORDZKA

debata oksfordzka2019Jak co roku w naszej szkole w ramach lekcji wos-u uczniowie klas pierwszych biorą udział w projektach. Jednym z nich jest debata, którą 03.12.2019 roku przeprowadziła klasa 1C.

Zadaniem grupy projektowej było zorganizowanie debaty oxfordzkiej na temat współczesnego społeczeństwa. Jako tezę wybrali oni temat: "Bez telefonu komórkowego w dzisiejszych czasach nie da się żyć". Organizacją debaty zajęli się: marszałek - Emilia Szmalec, sekretarz - Jakub Lis oraz jury w składzie: Dorian Bugaj, Wiktoria Stochla oraz Aleksandra Mularczyk. Po stronie propozycji zasiedli: Filip Szymaniak, Marcelina Senger, Maja Cielecka, Oliwia Durman i Dominika Pawelczyk, a stronę opozycji reprezentowali: Katarzyna Śliwa, Magdalena Brożek, Amelia Nyga, Aleksandra Hryckiewicz i Marcelina Sołtys.

Cała debata przebiegała na wysokim poziomie, pani marszałek dbała o kulturę słowa, sekretarz skrupulatnie wywiązywał się z obowiązków kontrolowania czasu, a uczestnicy debaty prezentowali bardzo rzeczowe argumenty. O decyzji, kto wygra cała debatę, mieli zadecydować jurorzy, jednak obie drużyny nagrodzili oni równą liczbą punktów i ostateczna ocena przypadła pani marszałek, która laur zwycięstwa przyznała stronie propozycji.

Nasza nauczycielka stwierdziła, że debata przebiegała zgodnie z zasadami a elementami, które przesadziły o jej powodzeniu był dobry wybór tematu, bardzo dobre jej poprowadzenie oraz świetne przygotowanie do debaty obu stron.

Emilia Szmalec i Oliwia Durman kl. Ic