II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf. 

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

HOLLYWOODZKI AKTOR PETER J.LUCAS W PREZENCIE MIKOŁAJKOWYM DLA II LO

P.Lucas 3Z okazji Mikołajek uczniowie II Liceum otrzymali wyjątkowy prezent, jakim było spotkanie z aktorem. Gościem naszej szkoły był Peter J.Lucashollywoodzki aktor polskiego pochodzenia, człowiek rozlicznych talentów. Grał w filmach najwybitniejszych reżyserów, partnerował gwiazdom. Robi w życiu tyle rzeczy, że trudno za nim nadążyć. camera

Peter Lucas, a tak naprawdę Piotr Józef Andrzejewski, opowiedział nam historię zmiany nazwiska i okoliczności wyjazdu z kraju. W rozmowie z młodzieżą zwrócił uwagę na to, że największą wartością, jaką posiadamy, są wiedza i doświadczenie. Zachęcił młodzież do nauki języków obcych, odkrywania świata, zdobywania nowych umiejętności, ponieważ nigdy nie wiemy, co może nam się w życiu przydać. Potwierdził to swoją opowieścią o wyborze kierunku studiów i związanych z nimi planów życiowych. Jak się okazało, planów, które sprawiły, że nasz Gość to dziś dyplomowany inżynier eksploatacji maszyn rolniczych, traktorzysta / kombajnista praktyk, wokalista, czasami stepujący, akordeonista, gitarzysta, kurier, statysta, fotograf, tancerz, aktor, biznesmen, znajomy Chucka Norrisa, Pameli Anderson, Davida Lyncha, Williego Smitha, Małgorzaty Foremniak, Janusza Gajosa, Marka Kondrata, Artura Żmijewskiego ... to tylko między innymi.

 

A ponad to, Piotr Andrzejewski to miłośnik sportu, którego ulubionymi dyscyplinami są: jazda konna, walka na noże, wspinaczka, jazda na nartach, nurkowanie, windsurfing, koszykówka. Aktor wyznał nam, że jest negatywnie nastawiony do zwolnień z wychowania fizycznego i nie wypisałby ich swoim synom.

Spotkanie z naszym Gościem było wyjątkową lekcją, która pokazała, że warto marzyć i wytrwale dążyć do celu, ponieważ tylko wtedy możemy osiągnąć sukces i życiową radość. Piotr Andrzejewski udowodnił, że jest nie tylko utalentowanym artystą, ale także życzliwym, otwartym, pełnym energii człowiekiem.

Spotkanie odbyło się w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Reja. Poprowadzili je nauczyciele II LO: p. Anna Połeć-Dziemieszonek oraz p. Maciej Swędzioł. Nasz zacny gość pojawił się w Oleśnicy na zaproszenie p. Violetty i Andrzeja Łopata, przedstawicieli Rady Rodziców przy II LO.

Dziękujemy im serdecznie za zainicjowanie tego przedsięwzięcia. Podziękowanie kierujemy również do dyrekcji i pracowników Biblioteki za udostępnienie sali i wsparcie techniczne oraz do naszych uczniów: Emilii Podgajnej i Oliwii Komór za uświetnienie spotkania występem artystycznym oraz do Adriana Miki i Jakuba Flaczyka za nieocenioną pomoc w przygotowaniu wywiadu.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .