II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

HOLLYWOODZKI AKTOR PETER J.LUCAS W PREZENCIE MIKOŁAJKOWYM DLA II LO

P.Lucas 3Z okazji Mikołajek uczniowie II Liceum otrzymali wyjątkowy prezent, jakim było spotkanie z aktorem. Gościem naszej szkoły był Peter J.Lucashollywoodzki aktor polskiego pochodzenia, człowiek rozlicznych talentów. Grał w filmach najwybitniejszych reżyserów, partnerował gwiazdom. Robi w życiu tyle rzeczy, że trudno za nim nadążyć. camera

Peter Lucas, a tak naprawdę Piotr Józef Andrzejewski, opowiedział nam historię zmiany nazwiska i okoliczności wyjazdu z kraju. W rozmowie z młodzieżą zwrócił uwagę na to, że największą wartością, jaką posiadamy, są wiedza i doświadczenie. Zachęcił młodzież do nauki języków obcych, odkrywania świata, zdobywania nowych umiejętności, ponieważ nigdy nie wiemy, co może nam się w życiu przydać. Potwierdził to swoją opowieścią o wyborze kierunku studiów i związanych z nimi planów życiowych. Jak się okazało, planów, które sprawiły, że nasz Gość to dziś dyplomowany inżynier eksploatacji maszyn rolniczych, traktorzysta / kombajnista praktyk, wokalista, czasami stepujący, akordeonista, gitarzysta, kurier, statysta, fotograf, tancerz, aktor, biznesmen, znajomy Chucka Norrisa, Pameli Anderson, Davida Lyncha, Williego Smitha, Małgorzaty Foremniak, Janusza Gajosa, Marka Kondrata, Artura Żmijewskiego ... to tylko między innymi.

 

A ponad to, Piotr Andrzejewski to miłośnik sportu, którego ulubionymi dyscyplinami są: jazda konna, walka na noże, wspinaczka, jazda na nartach, nurkowanie, windsurfing, koszykówka. Aktor wyznał nam, że jest negatywnie nastawiony do zwolnień z wychowania fizycznego i nie wypisałby ich swoim synom.

Spotkanie z naszym Gościem było wyjątkową lekcją, która pokazała, że warto marzyć i wytrwale dążyć do celu, ponieważ tylko wtedy możemy osiągnąć sukces i życiową radość. Piotr Andrzejewski udowodnił, że jest nie tylko utalentowanym artystą, ale także życzliwym, otwartym, pełnym energii człowiekiem.

Spotkanie odbyło się w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Reja. Poprowadzili je nauczyciele II LO: p. Anna Połeć-Dziemieszonek oraz p. Maciej Swędzioł. Nasz zacny gość pojawił się w Oleśnicy na zaproszenie p. Violetty i Andrzeja Łopata, przedstawicieli Rady Rodziców przy II LO.

Dziękujemy im serdecznie za zainicjowanie tego przedsięwzięcia. Podziękowanie kierujemy również do dyrekcji i pracowników Biblioteki za udostępnienie sali i wsparcie techniczne oraz do naszych uczniów: Emilii Podgajnej i Oliwii Komór za uświetnienie spotkania występem artystycznym oraz do Adriana Miki i Jakuba Flaczyka za nieocenioną pomoc w przygotowaniu wywiadu.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .