ZAJĘCIA Z ANTROPOLOGII W MUZEUM CZŁOWIEKA UWR

antropologia2019 2Tegoroczni maturzyści, uczniowie klasy medycznej, mieli okazję poznawania budowy i funkcji organizmu człowieka przy wykorzystaniu jak najbardziej aktywnych form poznawczych. Właśnie temu celowi służył ich wyjazd, w środę 18 grudnia 2019 roku do Muzeum Człowieka przy Katedrze Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas zajęć z pracownikiem uczelni poznali oni budowę biernej części układu ruchu – szkieletu człowieka. Prowadząca lekcję w muzeum przypomniała budowę morfologiczną i anatomiczną kości, ich rodzaje i położenie w szkielecie, zwracając przy tym uwagę na charakterystyczne bruzdy lub grzebienie umożliwiające ich identyfikację. W ten sposób uczniowie poznali również położenie kości względem siebie.

Zajęcia zakończyło zwiedzanie części muzealnej w której zgromadzono zbiory związane z ewolucją człowieka i jego rozwojem osobniczym. W ten sposób uczniowie połączyli wiedzę teoretyczną z praktyką.