II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

 WAŻNE INFORMACJE BIEŻĄCE  logo2 png       

 

Wykaz podręczników dla klas I, II i III na rok szkolny 2020/2021.

 

 

ERASMUS+ W HYDROPOLIS

hydropolisCentrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu to właściwe miejsce na znalezienie odpowiedzi na pytanie – dlaczego woda to dobro podlegające ochronie? Takie jest bowiem hasło realizowanego w naszej szkole międzynarodowego projektu współpracy ze szkołami w Finlandii i Francji w ramach programu Erasmus+ (strona projektu).

To właśnie tutaj, 31 stycznia 2020 r., grupa uczniów uczestniczących w projekcie zgłębiała tajemnice pojawienia się wody na Ziemi oraz jej znaczenia. Dla nikogo nie był zaskoczeniem fakt, że woda zajmujei ponad 70% powierzchni naszego globu, ale tylko ok. 3% stanowią wody słodkie. Jednak większość z nich jest związana w postaci lodu, a więc tylko niewielka ilość (ok. 0,77%) jest dostępna dla człowieka i to też tylko teoretycznie. Część z tych wód jest mocno zanieczyszczona w wyniku działalności człowieka i nie może być wykorzystywana.

 

Zwiedzając kolejne sale wykładowe uczniowie poznawali kolejne odsłony tajemnic związanych z tym wyjątkowym związkiem chemicznym. Szczególna atmosfera towarzyszyła uczestnikom podczas zwiedzania sali poświęconej głębinom oceanicznym oraz żyjącym tam organizmom oraz w strefie relaksu zaprojektowanej jako ogród tropikalnej roślinności, gdzie można odpoczywać na świetlistym leżaku i oglądać wschód księżyca. Na zakończenie wizyty w Hydropolis powtórka z fizyki – trzy stany skupienia wody, które sprawiają, że jest to substancja niezwykła. Jej zasoby maleją nie tylko w skali naszego kraju, ale również Europy i świata. To wspólne dobro, które musi podlegać ochronie, by zachować je dla przyszłych pokoleń.

Koordynator merytoryczny programu

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .