II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Jako liceum ogólnokształcące, mamy obowiązek przygotować jak najlepiej do zdania egzaminu dojrzałości wszystkich, którzy nam zaufali. Powierzyli swój czas, rozwój, swoje plany, ambicje i marzenia. I robimy to skutecznie już od ponad 25 lat. Wyniki zdawalności egzaminów maturalnych, które w II LO od zawsze są wyższe od wyników powiatowych oraz wojewódzkich, świadczą o tym najlepiej. Jest to możliwe m.in dzięki kompetentnej i oddanej nauczaniu kadrze pedagogicznej, świetnej, nowoczesnej bazie dydaktycznej i sportowej, współpracy z uczelniami wyższymi publicznymi i niepublicznymi Wrocławia, autorskim programom nauczania w każdej klasie, współpracy międzynarodowej z młodzieżą w Finlandii i Francji, realizacji wielu własnych projektów dydaktycznych i artystycznych, wsparciu i zaangażowaniu ze strony rodziców. O od wielu lat nosimy też tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.

 

W dzisiejszych czasach szkoła musi być miejscem, które nie tylko przygotowuje do zdawania egzaminów, które stanowią część dłuższej drogi, którą jest życie. Jako nowoczesna i świadoma swojej roli placówka edukacyjna chcemy Was zaprosić do szkoły, która przede wszystkim przygotuje Was właśnie do życia. Da narzędzia konieczne do samodzielnego zdobywania wiedzy. Żebyście kiedyś, w dorosłym życiu, byli gotowi i mieli odwagę nabywać umiejętności, podejmować studia i uczyć się zawodów, których na razie może jeszcze nie ma. O których, być może, w chwili obecnej nawet nie śnicie.

Chcemy Was zaprosić do szkoły, która od wielu lat, skutecznie współpracuje z największymi uczelniami z Wrocławia i regionu. Są wśród nich między innymi Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Wrocławska, SWPS, WSH oraz WSF. Dzięki takiej kooperacji nasi uczniowie, już w szkole średniej, mają dostęp do wiedzy na poziomie akademickim. Korzystają z pomocy kadry naukowej, mają możliwość oswojenia się z funkcjonowaniem w świecie uczelni wyższych.

Pragniemy zaprosić Was do szkoły nowoczesnej. Miejsca, które dysponuje wspaniałym laboratorium chemiczno-biologicznym, wyposażonym w autonomiczne stanowiska pracy, umożliwiające prowadzenie zajęć w praktyce, nie w teorii. Zajęć, które pozwalają dotknąć, doświadczyć i przejąć odpowiedzialność za wykonaną pracę.

Zapraszamy Was do nowoczesnych pracowni TIK oraz pracowni fizycznej, wyposażonych w kilkadziesiąt laptopów, skomputeryzowane oprzyrządowanie nowoczesnego dydaktyka, profesjonalny teleskop i pozyskaną ostatnio drukarkę 3D - wszystko po to, by fizyka i informatyka były faktycznie a nie tylko teoretycznie ciekawe.

Na sportowców, a Dwójka sportem stoi, czeka pełne zaplecze sportowe z ogromną halą gimnastyczną oraz kompleksem boisk sportowych typu Orlik. Blisko nam również do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych, skupionych wokół oleśnickich stawów.

Ciężko wyobrazić dziś sobie funkcjonowanie w świecie bez umiejętności komunikowania się z nim. Wymiany i językowe wyjazdy zagraniczne, europejski program Erasmus+, realizowany we współpracy ze szkołami w Finlandii i Francji, bogata oferta języków obcych, obejmująca język angielski, niemiecki, hiszpański i włoski, dodatkowe zajęcia przygotowujące do państwowego egzaminu z języka angielskiego FCE, ale także uczestnictwo w ogólnopolskim, pilotażowym projekcie warsztatów online z programowania to nasza odpowiedź na potrzeby naszych czasów. Już na etapie nauki w szkole chcemy dać Wam możliwość opuszczania strefy komfortu, otwarcia się na nowe bodźce, nowych ludzi i nowe umiejętności. Takie przecież jest dziś życie.

Pragniemy Was w końcu zaprosić do szkoły zaangażowanej i otwartej na pasje i pomysły. Realizującej projekty własne i zewnętrzne. Oferującej dedykowane poszczególnym profilom programy autorskie, stanowiące uzupełnienie standardowej oferty edukacyjnej. Szkoły, w której uczniowie inwestują swoje pierwsze, na razie wirtualne pieniądze, budują własne rakiety, przy wsparciu zaprzyjaźnionych firm, realizują nowatorskie projekty konstruktorskie, tworzą własną galerię sztuki, przygotowują i, co najważniejsze, wdrażają projekty wnętrza własnej szkoły, spotykają się z osobistościami świata nauki i kultury, angażują się w wolontariat, inicjatywy obywatelskie i działania ekologiczne. A wszystko to, dzięki ich zaangażowaniu oraz współpracy i pomocy wspaniałych, kreatywnych i otwartych nauczycieli, naszych absolwentów oraz wspierających naszą szkołę rodziców.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie. Taka jest nasz szkoła, takie jest II Liceum Ogólnokształcące imienia Księdza Jana Twardowskiego w Oleśnicy i do takiej szkoły zapraszamy Was, Drodzy Absolwenci szkół podstawowych, w roku szkolnym 2020/2021.

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .