O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

RZECZYWISTOŚĆ 2.0 - KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

rzeczywistosc 2.0 konkurs logo1Rok 2020 zapowiadał się jednym obiecująco, innym zaś jawił się jako pełen sprzeczności w różnych obszarach: politycznym, ekologicznym, społecznym. Z pewnością dzieje się dużo. Media są wszechobecne; żyjemy w pośpiechu; z całym życiem prywatnym i zawodowym w smartfonach... Świat stoi otworem – podróże bez granic. Stajemy się bardziej wrażliwi na nieszczęście ludzkie. Wielu z nas czynnie udziela się w wolontariacie, pomaga dzieciom, osobom starszym. Chętnie wspomagamy akcje charytatywne.

Jednak z drugiej strony, wielu z nas kryje swoją mroczną twarz. Depresja, ciągłe zmiany, stres, przemoc. Co więcej, na scenie politycznej huczy coraz mocniej. Powinniśmy zacząć się bać? Co natomiast z zanieczyszczeniami środowiska? Recycling / upcycling / odnawialne źródła energii. Czy to wystarczy?

I nagle dopada nas wszystkich wirus...bez względu na pochodzenie, wiek, poglądy. Zamyka nas w domach. Czy to dobrze? Dla środowiska – tak. Rosną kwiaty w środku miasta, pojawiają się delfiny w portach, a kacze rodziny zakładają gniazda na przystankach tramwajowych. Matka natura przejmuje kontrolę nad miejskim życiem. Co więcej, kwarantanna powoduje, że się zbliżamy, nadrabiamy umykający do tej pory czas z rodziną. Czy jednak każdej rodzinie to służy?

Tyle dobrodziejstw....tyle patologii.... Rok 2020 jest zdecydowanie przełomowy. Jak Wy to widzicie? Jaka jest Wasza rzeczywistość 2.0? Jaka będzie rzeczywistość 2.0? Czas najwyższy się wyrazić!! Szczegółowy regulamin konkursu do pobrania pdf.