II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

 WAŻNE INFORMACJE BIEŻĄCE  logo2 png       

 

21 wosp plakat2  A.  29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w II LO - GRAMY z GŁOWĄ !!! W tym roku Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał WOŚP odbędzie się w tym roku 31 stycznia. Z uwagi na zaistniałą sytuację, nie mamy możliwości spotkania się w szkole, co nie oznacza, że nie możemy się dorzucić !!! Już 1 grudnia zostały uruchomione pewne formy wsparcia WOŚP ( https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/start-wplat-na-29-final-wosp).

Jak to zrobić? Nic prostszego! Specjalnie dla Was została założona e-skarbonka, do której możecie się dokładać już teraz! Wszystkie wpłaty wędrują bezpośrednio na konto organizatorów: https://eskarbonka.wosp.org.pl/lwbchj Nie pozostawajmy obojętni, pomagajmy!!! | Więcej informacji: https://www.wosp.org.pl/final/29-final-wosp

 


 B.  DRODZY ÓSMOKLASIŚCI - zapraszamy Was serdecznie do wypełnienia poniższej ankiety, która pozwoli nam wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i w optymalny sposób przygotować ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny 2021/2022  PRZEJDŹ DO ANKIETY

 

MŁODZI GŁOSUJĄ 2020

mlodzi glosuja2Już po raz trzeci w ciągu ostatnich dwóch lat młodzież naszego liceum miała okazję uczestniczyć w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują". Tym razem działania projektowe skoncentrowały się wokół wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 10. maja 2020 r. Grupa projektowa w składzie Natalia Jamroz (kl. 1gc), Dawid Kowal (kl. 1b) oraz Karolina Wiązek (kl. 1ga) opisała swoje działania w projekcie:

Celem programu Młodzi Głosują+, w którym braliśmy wspólnie udział było zwiększenie aktywności młodych ludzi w życiu publicznym i zachęcenie do świadomego udziału w wyborach.

 

Naszym zadaniem było przedstawienie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów, przeprowadzenie akcji profrekwencyjnej czyli zachęcającej do udziału w wyborach, czy debaty, która odbyłaby się w naszej szkole, gdyby nie pandemia koronawirusa.

Chcieliśmy także umożliwić naszym koleżankom i kolegom udział w wyborach szkolnych i oddanie głosu poprzez zorganizowanie symulacji wyborów prezydenckich.

Założeniem programu było również umożliwienie nam kształcenia umiejętności liderskich, pomoc w zdobywaniu obiektywnych informacji oraz kształcenie umiejętności prowadzenia kulturalnej i rzeczowej rozmowy o polityce.
Podczas projektu udało nam się zrealizować kilka z rzeczy, które zaplanowaliśmy. Co prawda miało być ich więcej, jednak możliwości ich przeprowadzenia zostały znacznie ograniczone.

Mimo to udało nam się wziąć udział w licznych webinariach tematycznych, zadaniach internetowych, które pozwoliły poszerzyć nasze horyzonty oraz ukończyć kurs internetowy CEO.

Na zakończenie naszego projektu, 10 czerwca odbyło się OPPM (Ogólnopolskie Podsumowanie Projektów Młodzieżowych) online , podczas którego wszystkie zespoły projektowe podsumowały oraz zaprezentowały innym swoją pracę. OPPM przygotowano w tym roku w wersji online, ale była to bogata w atrakcje impreza dla wszystkich uczestników projektów CEO z ciekawym programem i znanymi gośćmi (dziennikarzami Justyną Suchecką, Adamem Wajrakiem i podróżniczką Anną Książek).

Czy było warto wziąć udział w projekcie? Naszym zdaniem tak, bo w żadnym razie nie zmarnowaliśmy czasu. Udział w projekcie Młodzi Głosują+ pozwolił nam umocnić w nas cechy liderskie lub nawet je odkryć. Nauczyliśmy się brać pod uwagę nasze mocne strony i szukać ich u innych członków zespołu. Podczas pracy ważna była współpraca, przez co musieliśmy nauczyć się słuchać siebie nawzajem i nie narzucać swoich pomysłów, tylko łączyć je wszystkie w całość.

Podczas webinariów poznaliśmy ciekawych ludzi, którzy przekazywali nam swoją wiedzę. Biorąc udział w programie zyskaliśmy nowe doświadczenia, które będą nam towarzyszyć w dalszej nauce i pracy.

Zdecydowanie polecamy udział w tym projekcie każdemu, kto interesuje się polityką, działaniami społecznymi czy ekologią. Biorąc udział w projekcie będzie mieć możliwość zdobycia nowych doświadczeń, wiedzy, pozytywnej motywacji i znajomych.

Projekt Młodzi Głosują koordynowała p. Agnieszka Komsta-Fila.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .