II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

 WAŻNE INFORMACJE BIEŻĄCE  logo2 png       

 

21 wosp plakat2  A.  29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w II LO - GRAMY z GŁOWĄ !!! W tym roku Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał WOŚP odbędzie się w tym roku 31 stycznia. Z uwagi na zaistniałą sytuację, nie mamy możliwości spotkania się w szkole, co nie oznacza, że nie możemy się dorzucić !!! Już 1 grudnia zostały uruchomione pewne formy wsparcia WOŚP ( https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/start-wplat-na-29-final-wosp).

Jak to zrobić? Nic prostszego! Specjalnie dla Was została założona e-skarbonka, do której możecie się dokładać już teraz! Wszystkie wpłaty wędrują bezpośrednio na konto organizatorów: https://eskarbonka.wosp.org.pl/lwbchj Nie pozostawajmy obojętni, pomagajmy!!! | Więcej informacji: https://www.wosp.org.pl/final/29-final-wosp

 


 B.  DRODZY ÓSMOKLASIŚCI - zapraszamy Was serdecznie do wypełnienia poniższej ankiety, która pozwoli nam wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i w optymalny sposób przygotować ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny 2021/2022  PRZEJDŹ DO ANKIETY

 

INFORMACJA DLA KANDYDATÓW - WNIOSKI O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ W II LO

Logo2Drogie Kandydatki, drodzy Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do II LO,

I. Przypominamy, że do 10 lipca br. do godz.15.00 trwa etap składania wniosków do wybranego przez Was liceum. Jeszcze nie jesteście naszymi uczniami, ale ufamy, że to nasza szkoła stanie się Waszą szkołą na najbliższe cztery lata nauki. W celu wypełnienia formularza należy wejść na stronę: https://dolnoslaskie.edu.com.pl/

W formularzu należy podać dane kandydata oraz rodziców, a także wybrać szkoły i profile w kolejności preferencji ucznia. Przypominamy, że można wybrać kilka profili w naszej szkole!

Przypominamy o ofercie edukacyjnej naszej szkoły: http://www.lo2.olesnica.pl/ oraz szczegółowych zasadach rekrutacji do II LO w Oleśnicy. W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Uruchomiliśmy także specjalny adres mailowy na potrzeby rekrutacji: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

II. Jeżeli chcecie złożyć wniosek osobiście w sekretariacie II LO w dniach 23-25 czerwca, to uwzględniając sytuację epidemiczną, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo kandydatów i pracowników szkoły, informujemy, że zostały wdrożone procedury bezpieczeństwa.

 

1. Do budynku szkoły:

a) z kandydatem mogą wejść tylko 1 rodzic lub opiekun prawny,
b) może wejść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów choroby zakaźnej. Jeżeli w domu kandydata/ rodziców/ opiekunów prawnych przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych nie wolno takiemu kandydatowi/rodzicom/opiekunom prawnym przebywać w budynku II LO.

2. Podczas przebywania w szkole kandydaci/ rodzice/ opiekunowie prawni korzystają z maseczki na usta i nos.
3. Przed wejściem do sekretariatu należy obowiązkowo zdezynfekować ręce płynem do dezynfekcji ustawionym przy wejściu.
4. Do sekretariatu wchodzi tylko jedna osoba. .
5. Na terenie szkoły oraz przed budynkiem, należy zachować dystans społeczny wynoszący min. 2 metry.
Zachęcamy do składania wniosków o przyjęcie do II LO wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej w terminie od 26 czerwca do 10 lipca b.r. w punkcie rekrutacyjnym w sali 33 na parterze ( wejście A od strony dziedzińca szkoły).

III. Wymagane dokumenty

• wniosek
• świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
• zdjęcie legitymacyjne 2 sztuki (podpisane na odwrocie),
• zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
• opinia/orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej,
• oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata do szkoły (https://dolnoslaskie.edu.com.pl/kandydat/app/downloads.html)
• oświadczenie osoby samotnie wychowującej (https://dolnoslaskie.edu.com.pl/kandydat/app/downloads.html)
oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów dotyczące wyboru drugiego języka obcego

IV . W tym roku jest możliwość dostarczenia dokumentów drogą elektroniczną. Oznacza to, że:

wniosek podpisany profilem zaufanym przez rodziców (opiekunów prawnych) wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami mogą być dostarczone do szkoły pierwszego wyboru w postaci załącznika do maila wysyłanego przez kandydata lub rodzica (opiekuna prawnego) na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .