II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

LIST DYREKTOR II LO Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 | E-ZAKOŃCZENIE - FILMIK SAMORZĄDU SZKOLNEGO

ezakoczenie 2019 2020Szanowni Nauczyciele, Rodzice, drodzy Uczniowie!

Kiedy 1 września 2019 r. witałam wszystkich w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, zadałam również pytanie: jaki będzie ten rok, co wydarzy się każdemu z nas w ciągu 10 miesięcy nauki i wspólnych doświadczeń? Wskazywałam ważne cele i określałam metody oraz narzędzia, które pozwolą je osiągnąć.

Nowy rok rozpoczęliśmy z rozmachem i pierwszy semestr kończyliśmy z uczuciem zadowolenia, spowodowanym świadomością, że zmierzamy w dobrym kierunku.

 

Jednak z ferii zimowych powróciliśmy pełni niepokoju – media donosiły o nowym zagrożeniu dla zdrowia i życia ludzi, które pojawiło się w różnych krajach. Ale dzisiejszy świat to globalna wioska i wystarczyło kilka tygodni, aby i Polska stanęła przed obliczem realnego zagrożenia koronawirusem COVID – 19. Zupełnie zaskoczeni takim rozwojem sytuacji, właściwie z dnia na dzień, rozpoczęliśmy nauczanie z wykorzystaniem metod i form kształcenia na odległość. Nauczanie zdalne miało być tylko krótkotrwałym rozwiązaniem, ale życie po raz kolejny napisało inny scenariusz. W kwietniu w nietypowy sposób żegnaliśmy naszych trzecioklasistów, którzy mieli w maju zdawać egzamin maturalny. Z powodu utrzymującego się nadal realnego zagrożenia zakażeniem koronawirusem został on jednak przesunięty na czerwiec i nawet jeszcze w ostatnim dniu roku szkolnego abiturienci przystępują do kolejnego egzaminu.

Dzień 26 czerwca 2020r. to również dzień zakończenia roku szkolnego dla pozostałych uczniów naszej szkoły, roku zupełnie innego, nie mającego swojego odpowiednika w powojennej historii Polski. W II semestrze nie mogliśmy kontynuować wielu rozpoczętych przedsięwzięć, zdobyć kolejnych laurów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, osiągnąć sukcesów w różnych dyscyplinach sportowych, ale podjęliśmy nowe wyzwania. Nasza młodzież bardzo aktywnie włączała się w działania o charakterze społecznym, brała udział w konkursach prowadzonych w formie online, w całkiem odmienny sposób zdobywała wiedzę i wspierała się w trudnym czasie izolacji.

Jesteśmy dumni z młodych ludzi – uczniów naszego liceum. Pracowaliście wytrwale w tych niecodziennych warunkach do samego końca. Bardzo wielu z Was otrzyma dzisiaj świadectwo z wyróżnieniem. Odbierać również będziecie dyplomy laureatów i finalistów powiatowych konkursów przedmiotowych, które miały być wręczane podczas Gali PCEiK-u oraz certyfikaty udziału w różnych programach i projektach. Dużym zadowoleniem i satysfakcją napawają nas tegoroczne wyniki klasyfikacji i wysoka średnia szkoły.
Zdaję sobie z tego sprawę, że sukcesy te nie byłyby możliwe, gdyby nie zaangażowanie ze strony Nauczycieli i Rodziców. Dziękuję Rodzicom za inicjowanie i organizację wielu wspaniałych wydarzeń szkolnych i wspieranie swoich dzieci w okresie nauki zdalnej. Dziękuję Wam, szanowni Nauczyciele, za rzetelną pracę, wytrwałość, sumienność i codzienną troskę o dobro powierzonych Wam uczniów. Dziękuję za to, że podjęliście nowe wyzwania i trud nauczania na odległość. Jestem z Was dumna – udowodniliście, że II LO to szkoła nowoczesna, którą tworzą wspaniali pedagodzy. Dzięki Wam uczymy skutecznie bez względu na warunki.

Przed nami okres wakacji, również inny niż zwykle. Zagrożenie nie minęło, dlatego proszę wszystkich o rozwagę i rozsądek oraz postępowanie zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych. Żywię nadzieję, że dzień 1 września 2020r. przywitamy już wspólnie w murach naszej szkoły.

Do zobaczenia
Jolanta Kwaśniewska

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .