O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Zapraszamy do projektu "Liderzy Samorządów Uczniowskich"

Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w projekcje „Liderzy samorządów uczniowskich”. Jest to projekt internetowy prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, polega on na wykonywaniu zadań tzw. modułów, których w całym kursie jest sześć. Każdy z uczestników zostaje przydzielony do konkretnej grupy, która ma swojego mentora, ja zostałem przydzielony do grupy "Olimp", której mentorem jest Bartosz Bednarz. Jednym z zadań, które zostało mi wyznaczone, było utworzenie grupy, z którą będę wykonywał dalsze moduły. W skład grupy wchodzą : Ania Rybaczyk, Magdalena Szymanek, Marcel Wojtkowicz, Anita Tomaszewska oraz moja skromna osoba, czyli lider grupy Szymon Bęben. Szkolnym opiekunem jest pani Małgorzata Wojtczak. Zainteresowanych, którzy chcieliby wspomóc grupę w realizacji zadań, proszę o kontakt z liderem grupy. Każda pomoc jest dla nas bardzo ważna. Więcej informacji o samym projekcie na stronie CEO.

Szymon Bęben