Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Olesnica_herb16 listopada odbyła się X sesja Młodzieżowej Rady Miasta, pierwsza w bieżącymroku szkolnym. Sesję zaszczycił swoim uczestnictwem przewodniczący Rady Miejskiej – Ryszard Zelinka i zastępca burmistrza Oleśnicy – Piotr Pawłowski oraz dyrektorzy oleśnickich szkół. Sesja miała charakter szczególnie uroczysty, bowiem uczestniczyło w niej dwudziestu czterech nowych członków, wybranych w wyborach uzupełniających. Zostali oni zaprzysiężeni przez wypowiedzenie roty ślubowania i dopiero w tym momencie uzyskali status radnych MRM. Ukonstytuowana Rada przystąpiła do wyboru prezydium. Na stanowiska zostali powołani przewodniczący MRM i dwóch wiceprzewodniczących. Przewodniczącą została Małgorzata Perczak z Gimnazjum nr 1, a w roli wiceprzewodniczących zasiedli : Wojciech Michalak uczęszczający do naszego liceum i Katarzyna Ostrowska z I LO. Pierwszym zadaniem rady w nowym składzie będzie wyjazd do Domu Dziecka w Bierutowie z podarkami świątecznymi. Mamy nadzieję, drodzy uczniowie II LO, ze pomożecie nam w organizacji tego przedsięwzięcia.

Małgorzata Kasperowicz
radna