„1Planet4All-Razem dla Klimatu”

razem dla klimatuNasze liceum aktualnie bierze udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej „1Planet4All - Razem dla Klimatu", czyli programu łączącego elementy edukacji klimatycznej, globalnej, obywatelskiej i medialnej. Stanowi on część międzynarodowego projektu realizowanego w dwunastu krajach Unii Europejskiej. Jego celem jest pokazanie, że zmiany klimatu zachodzą na naszych oczach i dotyczą nas wszystkich. Jedynie WSZYSCY RAZEM możemy obronić naszą planetę przed skutkami niebezpiecznych zmian.

Grupa projektowa w składzie: Magdalena Brożek (kl. 2c), Nadia Czaicka (kl. 2c), Oliwia Durman (kl. 2c), Roksana Fiołka (kl. 2a), Mila Ganc (kl. 2c), Zuzanna Krzemińska (kl. 2a), Natalia Luzak (kl. 2a), Amelia Nyga (kl. 2c), Dominika Pawelczyk (kl. 2c), Jowita Raczkowska (kl. 1b), Amelia Rogala (kl. 2c), Wiktoria Stochła (kl. 2c), Emilia Szmalec (kl. 2c) i Zuzanna Ubowska (kl. 2c) w październiku dyskutowała o katastrofalnych skutkach zmian klimatycznych, jakie są obserwowane na całym świecie, również w Polsce: gwałtowne ulewy, które prowadzą do podtopień w miastach, paraliżując komunikację i niszcząc mienie. Albo susze, które niszczą uprawy. Powodzie błyskawiczne w górach, które szybko i niespodziewanie zalewają całe wsie i miasteczka. Przykładów jest wiele.

Uczennice powołały szkolną redakcję o nazwie „ECObiety", w której to 14 młodych dziennikarek realizuje wyznaczone cele. Chcąc przybliżyć koleżankom i kolegom różnorodne informacje dotyczące zmian klimatu i konsekwencji z tym związanych zachęcamy wszystkich do śledzenia tych działań na facebooku i instargamie: