Dzień Patrona Szkoły

Dzie_Patrona_Szkoy6 czerwca 2008 roku uchwałą Rady Powiatu Oleśnickiego Liceum Ogólnokształcącemu nr 2 w Oleśnicy uroczyście nadano imię ks. Jana Twardowskiego. Od tamtego czasu uczniowie II LO co roku obchodzą święto swego Patrona. Tym razem program poetycko- muzyczny przygotowała klasa II a pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Jańskiej - Hrebeniuk. Program składał się z kilku scenek, które - na poważnie lub humorystycznie - przedstawiały postać księdza Jana Twardowskiego oraz jego twórczość. Całość przepełniała muzyka zręcznie wpleciona w słowo mówione. Można było usłyszeć więc piosenki: Kayah „ Kiedy mówisz”, Michała Bajora„ Taka miłość w sam raz”, Marka Grechuty „ Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”, Szymona Wydry „ Nie bój się chodzenia po morzu...” , których teksty – o czym nie wszyscy wiedzą – są utworami ks. Twardowskiego.

W programie był też moment na chwilę zadumy w czasie recytacji wierszy ks. Jana Twardowskiego przy nastrojowych dźwiękach gitary. Nasze myśli i uczucia przekazałyśmy słowami poety, bo on potrafił je trafnie wyrazić. W tle można było oglądać prezentację ze zdjęciami ks. Twardowskiego, a także fotografie ukazujące piękno otaczającego nas świata. Uroczystość uwieńczyła piosenka finałowa w wykonaniu wszystkich występujących dziewczyn – utwór stworzony na potrzeby programu, który składał się z fragmentów wierszy ks. Jana Twardowskiego - „ Nie pisz mi w liście, że los Ciebie kopnął. Nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia. Kiedy Bóg drzwi zamyka – to otwiera okno”.

GALERIA picasa_logo