PRZEKRĘT czyli XXI Przegląd Kultury Młodych

Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu zaprasza w dniach od 19 do 23 marca 2012 roku uczniów II LO z Oleśnicy do udziału w XXI Przeglądzie Kultury Młodych PRZEKRĘT. Jeśli jesteś osobą kreatywną, masz coś do powiedzenia, weź udział w Przeglądzie. Będziesz miał możliwość zaprezentowania się w następujących konkursach: teatralnym, tanecznym, muzycznym (piosenki aktorskiej lub piosenki anglojęzycznej) fotograficznym oraz filmowym. Szczegóły, regulaminy, terminy i specyfikacja poszczególnych konkursów są do wglądu u p. Macieja Swędzioła.

PRZEKRĘT to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez organizowanych przez wrocławskie szkoły średnie. Od 1991 roku nieprzerwanie szkolne mury ogarnia prawdziwe festiwalowe święto. Obok WYBRYK-u, odbywającego się w Liceum Ogólnokształcącym nr III, PRZEKRĘT przez wiele lat był najważniejszym wydarzeniem kulturalnym w licealnym środowisku. Po ostatnich kilku latach istnej posuchy, słabego rozgłosu i nikłego rozmachu, impreza wraca do wielkiej formy, a tegoroczny konkurs ma potwierdzić wysokie miejsce PRZEKRĘT-u na liście wrocławskich imprez w szkołach średnich. W poprzednich edycjach swoją obecnością zaszczycili nas między innymi ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz, Bogdan Zdrojewski, Stanisław Huskowski, Agata Passent, Magda Umer, Piotr Machalica, Zuzanna Łapicka-Olbrychska, Jan Miodek, Urszula Kozioł oraz Hanna i Antoni Gucwińscy. W tym roku również zamierzamy zaprosić interesujące osobistości. PRZEKRĘT jest otwarty na każdy przejaw twórczości, chcemy dotrzeć do najkreatywniejszych.