Zaproszenie do uczestnictwa w wymianie międzynarodowej

IMG_1015

WAŻNE: W czwartek, 16 lutego, o godzinie 11.20 (długa przerwa), w sali 54 (drugie piętro) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wymiany. Podamy termin wyjazdu oraz planowaną liczbę miejsc. Zapraszam serdecznie.

Maciej Swędzioł

Chcieliśmy zaprosić wszystkich chętnych do kolejnej, piątej już edycji wymiany z naszą partnerską szkołą z Warendorfu. Wymiana podzielona jest zawsze na dwa etapy, pierwszy obejmuje tygodniowy pobyt w Niemczech, zazwyczaj na początku czerwca. Drugi etap to tak zwana rewizyta. Partnerzy z Warendorfu przyjeżdżają do Oleśnicy między końcem września a początkiem października i spędzają u nas również tydzień. W jaki sposób w detalach wygląda pobyt w Niemczech i w Polsce można zobaczyć, czytając wspomnienia z wymian w roku 2008 i 2010 oraz oglądając galerie zdjęć.

W bieżącym roku wymiana odbyłaby się również w wyżej wymienionej kolejności: czerwiec w Warendorfie, wrzesień / październik w Oleśnicy. Osoba wyjeżdżająca w ramach wymiany za granicę, mieszka u osoby, która ją podejmuje. W ramach rewizyty gości następnie tą samą osobę u siebie w domu. Językiem wymiany jest niemiecki, dotychczasowe doświadczenie pokazuje jednak, że komunikacja w języku angielskim nie stanowi żadnego problemu. Koszty wymiany w części niemieckiej, to wartość biletu (dotychczas około 200 zł za bilet autokarowy tam i z powrotem oraz koszty ubezpieczenia), natomiast pobyt w Polsce uzależniony jest oczywiście od przygotowanego przez nas programu (dotychczas koszty takiego programu, przy około 10 uczestnikach z Polski i 10 z Niemiec, nie przekraczałykwoty 8000 zł, większość tej kwoty udawało nam się każdorazowo uzbierać dzięki pomocy różnych instytucji i jednostek samorządowych).

Wszystkich dodatkowych informacji udzielą nauczyciele języka niemieckiego, pani Agnieszka Komsta-Fila oraz pan Maciej Swędzioł. Zapraszamy chętnych, a niezdecydowanych zachęcamy do uzyskania brakujących informacji.

Galerie: 2005, 2007, 2008, 2010