II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

XII edycja konkursu "Pokaż nam język"

Pokaz_nam_jezykZapraszamy do udziału w XII edycji ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język”, w którym sprawdzamy wiedzę młodzieży z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i składa się z czterech etapów. Etap pierwszy odbywa się w formie internetowego testu z wybranego języka przeprowadzanego na platformie www.pokaznamjezyk.pl, który kwalifikuje do dalszych trzech etapów konkursu rozgrywanych w wybranych Wyższych Szkołach Bankowych. Szczegółowych informacji dotyczących przebiegu konkursu w pierwszym etapie udzielą nauczyciele języków obcych. Koordynatorem jest pani Eleonora Marmajewska-Basińska. Zapraszamy serdecznie.

 

Pierwsza edycja konkursu „Pokaż nam Język” została zorganizowana w 2001 r. dla uświetnienia obchodzonego wówczas Europejskiego Roku Języków, ogłoszonego przez Radę Europy.

Formuła i charakter konkursu od razu zyskały uznanie i sympatię zarówno uczniów, jak i nauczycieli, a grono zadowolonych uczestników z roku na rok się powiększa. Łącznie, w poprzednich jedenastu edycjach brało udział ponad 117 tys. osób. W ubiegłorocznej językowej rywalizacji wystartowało blisko 17 tys. uczniów z 485 szkół ponadgimnazjalnych.

Co roku konkurs odbywa się pod innym hasłem. Wśród tematów poprzednich edycji były m.in. :

  • „Dzień młodego Europejczyka”
  • „Młodzież - ambasadorzy Europy”
  • „Młodzi przedsiębiorczy”
  • „Internet i jego język”.

Temat XII edycji konkursu brzmi „Czy lokalna duma = globalny podziw? Rzecz o promocji krajów i miast”

Zachęcamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do językowej rywalizacji i udziału w konkursie „Pokaż nam język” organizowanym przez Wyższe Szkoły Bankowe.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .