Zwycięstwo Dwójki w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

1_jzyk_angielski02 marca 2012 roku odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Organizatorem konkursu było II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, współorganizatorem – Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. Zadania konkursowe przygotowały i opracowały nauczycielki j. angielskiego II LO w Oleśnicy, Panie Aneta Gugulska i Pani Katarzyna Jaworska – Dawidziuk. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele II LO w Oleśnicy Wojciech Michalak i Maciej Pochwat. Gratulujemy!

Konkurs miał charakter dwuetapowy. W części pierwszej dwuosobowe drużyny pisały test, w którym odpowiadano na pytania dotyczące geografii, historii, kultury i różnic językowych Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. W części drugiej uczniowie przedstawiali prezentacje multimedialne na temat dowolnie wybranego przez siebie wydarzenia historycznego związanego z w/w krajami anglojęzycznymi.

Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych znajdują się w katalogu tematów maturalnych i z pewnością będą nieocenioną pomocą w przygotowaniu uczniów do tego ważnego egzaminu.

Galeria zdjęć: camera

Szczegółowe wyniki:
Kategoria – gimnazja
I miejsce – Anna Łoza, Agnieszka Humińska z Gimnazjum Gminnego w Oleśnicy, opiekun p. Galina Martynowa
II miejsce – Arnold Superson, Karol Cisiński z Gimnazjum Nr 2 w Oleśnicy, opiekun p. Małgorzata Janicka
III miejsce – ex equo: Joanna Franc, Jakub Kłosowski z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, opiekun p. Joanna Orlikowska oraz Dominika Gałązka, Weronika Jagodzińska z Gimnazjum Nr 3 w Oleśnicy, opiekun p. Neonila Kuropka.Kategoria – Szkoły ponadgimnazjalne

Kategoria - szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – Wojciech Michalak, Maciej Pochwat z II LO w Oleśnicy, opiekun p. Katarzyna Jaworska – Dawidziuk
II miejsce Joanna Skrok, Jakub Przysiężny z I LO w Oleśnicy, opiekun p. Robert Czarkowski
III miejsce – Remigiusz Konopka, Jacek Sroga ZSP w Oleśnicy, opiekun p. Katarzyna Kowalska – Pachucka