Niezwykły Dzień Kobiet

Dzien_Kobiet_A._Wojcik13 marca 2012 miało miejsce wydarzenie bez precedensu. W sali MOKiS w Oleśnicy odbył się Wielki Koncert z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem było II LO w Oleśnicy oraz Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury. Adresatkami koncertu były uczennice, nauczycielki, panie pracujące w Drugim Ogólniaku oraz zaproszeni goście. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był pan profesor Adam Wójcik. Każda z przybyłych pań otrzymała przed wejściem na koncert pieknego tulipana, drobny upominek oraz rogalika domowego wypieku. Słodkie powitanie stanowiło jedynie wstęp do prawdziwej muzycznej uczty.

W ramach koncertu zaprezentowały się zespoły PCEiK w utworach Renaty Przemyk „Babę zesłał Bóg” oraz „We will Rock You” zespołu Qeen, zespół Bad Tomato, który wykonał utwór „Patience” zespołu Guns N Roses oraz słynny przebój grupy 4 Non Blonds „What's Up”.

Uczennica II LO Kinga Kulicka zaśpiewała przebój Beyonce pt. "If I were a boy" oraz piosenkę z repertuaru Danuty Rinn pt. "Gdzie ci mężczyźni?!". W dalszej części scenę zdominował Zespół Reprezentacyjny II LO, który zaprezentował słynne przeboje zespołów T.Love ("I love you"), Kult ("Do Ani", "Dziewczyna bez zęba na przedzie"), The Bill ("Ty i Ja"), The Ramones ("Blitzkrieg Bop", "I just wanna something to do") oraz utwory Leonarda Cohena ("Hallelujah", "Dance me to the end of love"). Gwoździem programu, który doprowadził do szaleństwa zebrane na sali panie, był występ pomysłodawcy koncertu, pana Adama Wójcika, który brawurowo zinterpretował utwór "I love you" zespołu T.Love.

Końcówka imprezy należąła do zespołu tanecznego Ryzykanci (PCEiK), który zaprazentował program taneczny w oparciu o amerykańskie standardy hiphopowe.

Galeria zdjęć: camera