X Literacki Konkurs Twórczości Własnej i Szkolny Konkurs Recytatorski

piroW lutym 2012 roku została ogłoszona już 10 edycja Literackiego Konkursu Twórczości Własnej Uczniów. Pretekstem do rozważań był cytat ,,A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć” [Antoine de Saint-Exupéry]. Uczniowie mogli wziąć udział w następujących kategoriach (do wyboru): A. wiersz (1- 3 utwory) B. proza (opowiadanie, fragment pamiętnika itp.).

Wpłynęło 13 prac konkursowych o dość wyrównanym poziomie. Szczególnie ciekawe były prace prozatorskie o zróżnicowanej stylistyce. Jury w składzie: mgr Agnieszka Kierkicz-Śliwka oraz mgr Edyta Jezierska postanowiło wyłonić 4 laureatki, których prace wyróżniały się pod względem merytorycznym i językowym. Wyróżnione uczennice to: Anna Harańczyk, Hanna Kwaśniewska, Monika Hajntze, Agnieszka Kras. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 20.03.2012 roku. Wtedy to uczennice otrzymały gratulacje oraz wręczono im nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulujemy uczestniczkom i zachęcamy również innych uczniów do udziału w następnej edycji Konkursu. Organizatorem LKTW była mgr Edyta Jezierska.

Po raz kolejny nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 20.03.2012 roku. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie było zaprezentowanie przez ucznia dwóch utworów poetyckich pochodzących z literatury współczesnej w tym 1 tekstu autorstwa Wisławy Szymborskiej.
Jury w składzie: mgr Wanda Chirowska, mgr Amelia Skóra oraz laureatka ubiegłorocznej edycji – uczennica Sylwia Pawlik oceniało wykonawców, biorąc pod uwagę następujące kryteria: stopień opanowania tekstu, interpretacja utworów, ogólne wrażenie artystyczne.

Poziom Konkursu był dosyć zróżnicowany. Cieszymy się jednak, że są osoby, które mają odwagę, aby zaprezentować swe umiejętności i podzielić się swoją wrażliwością. Jury wytypowało następujących laureatów: I miejsce – Anna Zwierz z kl. 2 b, II miejsce – Małgorzata Lewińska z kl. 1 b, II miejsce – Sylwia Sawicka z kl. 3 c, III miejsce – Agnieszka Juszczak z kl. 1 b, wyróżnienie – Katarzyna Kamińska z kl. 1 b Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs zorganizowały: mgr Agnieszka Kierkicz–Śliwka, mgr Edyta Jezierska, mgr Wanda Chirowska. Gratulujemy zwycięzcom!