Wyróżnienie w konkursie translatorskim dla Marty Brodali i Karoliny Płaskonos

Dnia 18 kwietnia 2012 w Auli Leopoldina - pięknej barokowej sali głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, miało miejsce spotkanie z austriacką pisarką i tłumaczką Barbarą Frischmuth. Udział w nim wzięły dwie uczennice II LO - Karolina Płaskonos i Marta Brodala. Na samym początku odbyło się wręczenie nagród książkowych z poezją napisaną w dwóch językach – niemieckim oraz polskim uczniom, którzy podjęli się tłumaczenia fragmentów książek austrackiej pisarki oraz ich opiekunom. Naszym uczennicom do tłumaczenia przypadł tekst pochodzący z utworu pt. „Sommersee”. Po wręczeniu nagród przybyli na spotkanie mogli wysłuchać trzech wybranych fragmentów utworów Barbary Frischmuth oraz kilku słów z jej życiorysu. Na koniec autorka chętnie odpowiadała na zadawane jej pytania oraz rozdawała autografy. Całość odbyła się oczywiście w języku niemieckim.

skanuj0003_6