Warsztaty językowe z Instytutem Austriackim

logo_Instytut_AustriackiW grudniu 2011 roku uczennice klasy II A – Roksana Fejcho, Karolina Czapla, Małgorzata Kasperowicz, Aleksandra Grusza, Karolina Jurek oraz Sonia Misiejczuk wraz z Anną Doliną, tegoroczną absolwentką klasy III D, wzięły w trzeciej edycji Konkursu Świątecznego organizowanego przez Instytut Austriacki oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (oddział we Wrocławiu).

Dnia 25.05.2012 zostały zorganizowane dwugodzinne warsztaty języka niemieckiego prowadzone przez panią mgr Joannę Röhr – Dyrektorkę Instytutu, w których, w ramach nagrody za zwycięstwo w w/w konkursie, uczestniczyły uczennice klasy II A. Tematem tych zajęć było jedno z państw niemieckojęzycznych – Austria. Pani Joanna, poprzez zabawę oraz dwugodzinne konwersacje prowadzone wyłącznie w języku niemieckim, z pewnością przyczyniła się do poszerzenia wiedzy dziewcząt z II A. Uczennice poznały Austrię od strony geograficznej, kulinarnej oraz kulturowej – a uczestnictwo w warsztatach z pewnością im się opłaciło.

Po dwóch godzinach dobrej zabawy połączonej z dużą dawką wiedzy, pani Joanna wręczyła uczestniczkom dyplomy i, niestety, opuściła naszą szkołę, wyrażając szczerą chęć otrzymania zaproszenia do zrealizowania kolejnych warsztatów. Uczennice klasy II A były z zajęć bardzo zadowolone i mają nadzieję na kolejne.| camera