Wyjazd do Finlandii, czyli pierwszy etap realizacji projektu Comenius

comeniusGrupa dziesięciu uczniów oraz trzech opiekunów (p. Katarzyna Jaworska-Dawidziuk, p. Aneta Gugulska, p. Maciej Swędzioł) rozpoczęła w dniach 22.-29.09.2012 roku realizację pierwszej zaplanowanej mobilności programu "Impact of human activities on aquatic resources and water quality", realizowanego w ramach projektu Comenius.
Wyjechaliśmy do Finlandii, do miejscowości Parainen/Piikkiö niedaleko Turku. Poświęciliśmy się w Finlandii zagadnieniom zarządzania zasobami wodnymi, procesom eutrofizacji, badaliśmy jakość wód Morza Archipelagowego, prowadziliśmy badania dotyczące fauny i flory wodnej, ilości tlenu w wodzie, pobieraliśmy próbki dna zbiorników wodnych. Naszym celem było uświadomienie wpływu działalności człowieka na jakość wód oraz sposobów na podniesienie ich jakości. Wszystkie działania miały na celu poszerzenie naszej wiedzy o Europie w kontekście zasobów wodnych, istniejących problemów ekologicznych oraz sposobach zarządzania zasobami wodnymi. Zachęcamy do lektury dziennika projektu, zapoznania się z galerią zdjęć |camera oraz zaangażowania się w kolejne wyprawy i działania związane z realizacją projektu. Po szczegóły odsyłamy do strony projektu.