Projekt Korba

Projekt Korba to projekt skierowany do młodych liderów działających na terenie województwa Dolnośląskiego, Śląskiego, Opolskiego i Małopolskiego. Celem Korby jest znalezienie i wsparcie młodych osób, które są kreatywne i mają ciekawe plany na organizację różnorodnych przedsięwzięć, a następnie umożliwienie im realizacji wybranych przez jury najciekawszych projektów.

Oleśnica posiada swojego reprezentanta w wyżej wymienionym Projekcie. Jest nim Wojciech Mazur, obecny uczeń klasy ID w II LO w Oleśnicy, absolwent Gimnazjum nr 3

Będąc uczniem gimnazjum wziął on udział w rekrutacji do Projektu. Jego pomysł okazał się trafny i przekonał oceniających nadsyłane prace. Tytuł  to "Kierunek-życie", a dotyczy on szeroko rozumianej tematyki pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa. Projekt jest skierowany do dzieci pobierających naukę w oleśnickich szkołach (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja). Wybrani reprezentanci szkół spotykają się na warsztatach szkoleniowych, które odbywają się na terenie Gimnazjum nr 3, które objęło honorowy patronat nad projektem Wojtka.

Każda z czterech ok. dwudziestoosobowych grup szkoleniowych ma 3 sesje zajęć z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia. Warsztaty odbywają się we wtorki ( grupy: przedszkole, 1-3 i gimnazja) oraz w piątki (grupa: 4-6). W ramach projektu odbyły się już 3 cykle warsztatowe. Przed nami jeszcze 9 sesji, które odbędą się 9, 16,19 października oraz 6 i 9 listopada.