Wyjazdy Indywidualne Uczniów Comeniusa, czyli jak spędzić 10 miesięcy w zagranicznej szkole

comenius  WAŻNE   Wyjazdy Indywidualne Uczniów Comeniusa to jedna z akcji programu Comenius. Dzięki niej uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają szansę spędzenia od 3 do 10 miesięcy za granicą. W tym czasie uczą się w tzw. szkole przyjmującej i mieszkają u zagranicznej rodziny, którą nazywamy rodziną goszczącą.

Umożliwienie nauki w innych krajach europejskich ma pomóc uczniom lepiej zrozumieć różnorodność kultur i języków europejskich, a do tego uczy samodzielności i innych umiejętności ważnych dla rozwoju osobistego. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdów oraz terminarz dostępne są na stronach Comeniusa. W bieżącym roku termin składania wniosków upływa 03 grudnia 2012 roku.