WAŻNE INFORMACJE BIEŻĄCE  logo2 png

21 wosp plakat2  A.  29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w II LO - GRAMY z GŁOWĄ !!! W tym roku Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał WOŚP odbędzie się w tym roku 31 stycznia. Z uwagi na zaistniałą sytuację, nie mamy możliwości spotkania się w szkole, co nie oznacza, że nie możemy się dorzucić !!! Już 1 grudnia zostały uruchomione pewne formy wsparcia WOŚP ( https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/start-wplat-na-29-final-wosp).

Jak to zrobić? Nic prostszego! Specjalnie dla Was została założona e-skarbonka, do której możecie się dokładać już teraz! Wszystkie wpłaty wędrują bezpośrednio na konto organizatorów: https://eskarbonka.wosp.org.pl/lwbchj Nie pozostawajmy obojętni, pomagajmy!!! | Więcej informacji: https://www.wosp.org.pl/final/29-final-wosp

B.  DRODZY ÓSMOKLASIŚCI - zapraszamy Was serdecznie do wypełnienia poniższej ankiety, która pozwoli nam wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i w optymalny sposób przygotować ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny 2021/2022  PRZEJDŹ DO ANKIETY

Zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości

akademia_przyszociJuż po raz drugi zachęcamy uczniów II LO do wzięcia udziału w Akademii Przyszłości. Czym się zajmujemy? Dziećmi. Akademia pomaga dzieciom, które bez przerwy słyszą bolesne słowa „Nie rokujesz!’’. Dzieciom, które mimo młodego wieku, mają za sobą trudną historię. Dzieciom, które potrzebują nie tyle rzeczy, co człowieka. Wspieramy je w stawaniu się KIMŚ. Oleśnica potrzebuje w tym roku aż 45 wolontariuszy. Zgłoś się, jeśli: | flaga wielkiej brytanii

- nakręca Cię słowo rozwój. Chcesz wzrastać i inspirować innych.
- potrafisz budować na potencjale.
- poddajesz refleksji swoje działanie – mierzysz jego efekty.
- rzeczywistość to dla Ciebie otwarta księga możliwości.The sky is the limit.
- potrafisz tak organizować rzeczywistość, aby osiągać wyznaczone cele.
- bierzesz odpowiedzialność za to co robisz.
- lubisz pracować z ludźmi.

W ubiegłym roku nasze liceum wykształciło kilkoro wolontariuszy, ale w tym roku potrzebujemy Was więcej! Jest dużo dzieci, które potrzebują indywidualnego nauczyciela i przyjaciela, ponieważ same nie mogą sobie poradzić. Aby się nie poddały, potrzebne jest niewiele - zalogowanie się na stronie internetowej i spotkania z dzieckiem - raz w tygodniu, po 1 godzinie. To tak niewiele, a dzieciom może odmienić życie!! Wejdź na www.akademiaprzyszlosci.org.pl i dowiedz się więcej!

Monika Hajntze kl. IIIB, wolontariusz Akademii Przyszłości

Become a volunteer of Akademia Przyszłości program

For the second time, we encourage students of II LO to take part in Akademia Przyszłości program. What do we do? We take care of children. The academy helps children who are underestimated all the time; who, in spite of their young age, can tell us about their hard life; who need somebody to take care of them. We support them to become SOMEBODY.
Oleśnica needs 45 volunteers this year. Join us if:

- you like development - you want to inspire others;
- you can work with people who have nothing more than just potential;
- you are thoughtful;
- for you, the reality is just like an open book of possibilities - the sky is the limit;
- you organize your reality in a way to achieve particular goals;
- you take responsibility for what you do;
- you like working with others.

Last year, there were several volunteers from our school, but this year we need more people! There is a huge number of children who need their personal tutors and friends as they can't fend for themselves. You don't need much to make them happy - log in the website and meet the child one hour per week. It's not much, but still, you can change their lives!
Enter www.akademiaprzyszlosci.org.pl and find out more.

tłum. Sandra Gwiazda, Ic