II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

LO II na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sztafetowych Biegach Przełajowych

bieg_przelajowyDnia 11 października odbyły się w Olszynie Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Awans do tej rangi zawodów uzyskały szkoły, które tydzień wcześniej wywalczyły tytuły Mistrzów Powiatu. W zawodach wzięło udział 25 sztafet dziewcząt i 27 sztafet chłopców ze szkół podstawowych, 27 sztafet kobiecych i 26 sztafet męskich reprezentujących szkoły gimnazjalne oraz 20 sztafet dziewcząt i 22 sztafety chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie w zawodach walczyło 1470 zawodników.

Trasa była bardzo wymagająca, liczne zakręty oraz długi podbieg dawał o sobie znać podczas biegu. Reprezentacja II LO w Oleśnicy wybiegała 8 miejsce wśród sztafet męskich na dystansie 10x 1500 m. Była to największa jednodniowa impreza jaką w ciągu roku szkolnego organizuje SZS Dolny Śląsk w ramach współzawodnictwa sportowego szkół w województwie dolnośląskim.


Razem z zawodnikami rezerwowymi i opiekunami do Olszyny przyjechało prawie 2000 osób. Jak zwykle (bo impreza już od kilku lat organizowana jest w tym mieście) gospodarze wspaniale przygotowali trudne trasy oraz zapewnili zawodnikom bardzo dobre warunki udziału w zawodach. Po biegu na wszystkich zawodników czekał gorący posiłek. "Proszę nam wierzyć, jest to bardzo trudne logistycznie przedsięwzięcie, w którym udział bierze większość służb, ale także mieszkańcy Olszyny." - powiedział Wiceprzewodniczący SZS Adam Szymczak. 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .