Mayday, mayday, mayday...

mayday_foto

„Mayday” – komedia, która od 20 lat wystawiana jest na deskach wrocławskiego Teatru Polskiego.  Tym razem szansę na spotkanie z tym teatralnym klasykiem mieli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy. W piątkowy wieczór 26 października na spektakl zaprosiła nas pani Anna Połeć-Dziemieszonek, która postanowiła rozluźnić nieco szkolną atmosferę i zapewnić nam dwie godziny reklasu, śmiechu, ale i kultury.

Po pierwszym akcie wśród młodzieży słychać było komentarze typu: „Boli mnie twarz od śmiechu!”. Bo Mayday to komedia, która potrafi rozśmieszyć nawet wyjątkowo poważną publikę z liceum.

Aż trudno uwierzyć, w jak przystępny sposób aktorzy nawiązują tu do trudnych tematów, takich choćby jak bigamia, unikając jednocześnie scenicznego patosu, pełnego wyrafinowanych dialogów i językowych ozdobników. To rodzaj komunikatu, który nam, licealistom, kojarzy się z formami przekazu, których używamy na szkolnych korytarzach. Sztuka zrozumiała dla każdego. Czego chcieć więcej? Więcej takich właśnie wyjazdów, pozwalających na chwilę oddechu, nagrodę za kolejny przetrwany tydzień :-)

Wiktoria Kruszelnicka, IIIc