II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Zaglądnąć Burmistrzowi w okno, czyli wycieczka Kółka Turystycznego na wieżę ratuszową

DSC02068We wtorek, 06 listopada 2012 roku odbyła się druga wycieczka Kółka turystycznego działająca z ramienia PCEiKu po naszym mieście. Wraz z opiekunem, panią Małgorzatą Wojtczak, grupka uczniów, między innymi z naszego liceum, mogła podziwiać panoramę Oleśnicy. Zafascynowani i trochę przestraszeni uczniowie, siłujący się ze swoimi słabościami, stąpaliśmy po stopniach prowadzących na szczyt wieży oleśnickiego Ratusza.

Po lekkiej gimnastyce udało nam się przedostać do niezagospodarowanej części budynku, a później uprzejmy pracownik urzędu otworzył nam drzwi i poczuliśmy silny powiew wiatru. Naszym mentorem była pani Wojtczak, która dzielnie wystąpiła z szeregu zafascynowanych uczniów i jako pierwsza postawiła stopę na wąskim balkoniku wokół wieży. Obawa przed wysokością ustąpiła zachwytowi. Po chwili całkiem swobodnie poruszaliśmy się po tarasie. | camera | flaga wielkiej brytanii

 

Niewielu mieszkańców Oleśnicy, jak i uczniów naszego liceum miało taką możliwość, by poczuć wiatr we włosach i móc ujrzeć piękno naszego miasta z wieży ratuszowej. Natrafiliśmy na wspaniałą pogodę. Z jednej strony wieży świeciło piękne słońce, zaś druga strona owiana została ciemnymi chmurami. Zjawisko to udało nam się uwiecznić na zdjęciach. Będą one zapewne pamiątką tego zapierającego dech w piersiach wydarzenia. Zapraszamy osoby chętne do tak miłego spędzania czasu, aby zapisały się na zajęcia do pani Małgorzaty Wojtczak. Zdjęcia udostępniła Natalia Barglińska z klasy 2a.

 


 Looking through the Mayor's window – the Regional Club members on the top of the town hall tower

On Tuesday 6th November 2012 , took place the second trip of a Regional Club functioning in PCEiK in Olesnica. The group of teenagers from our school, together with their leader – Mrs. Małgorzata Wojtczak, could admire the view of Oleśnica from the top of the town hall. Fascinated and quite scared students, went up to the top of Olesnica's town hall. Mrs. Małgorzata turned out to be the bravest one as she was the first person to appear on the balcony. Fortunately, it didn't take us much time as curiosity was stronger than fear and all of the students followed their leader. Only few inhabitants of Oleśnica, like our students, could admire the view of Oleśnica from this special place, so we were really lucky. The weather appeared to be beautiful, too. One part of Oleśnica was sunny, whereas the other one was really cloudy. The photos will be gorgeous for sure.

Those who are eager to take part in such events are welcome to sign in at Mrs. Małgorzata Wojtczak.

 

tłum. Paula Jarosik, Ic

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .