Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej jest NASZ

MIR 9817  SUKCES   9 listopada odbył się X Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowany przez PCEiK. Na deskach Ośrodka wystąpili soliści, zespoły wokalne i zespoły wokalno-instrumentalne, reprezentujące większość szkól powiatu oleśnickiego. Młodzi wykonawcy przedstawiali jeden utwór o tematyce żołnierskiej i patriotycznej. Nasze Liceum było reprezentowane przez solistkę Marlenę Herman oraz zespół „Wiaderko", grający po raz pierwszy w skałdzie : perkusja – Kryspina Gmyrek , bas - Karol Puk, gitary – Michał Kiela i Jakub Szumiński, saksofon – Oskar Kolbert, wokal - Marlena i Martyna Herman, Kinga Kulicka, Małgorzata Machała, Anna Rybarczyk oraz Szymon Godyń i Sławomir Torz. Opiekunem obu form muzycznych była pani Małgorzata Wojtczak.  | camera | WPIS NA PORTALU "MOJA OLEŚNICA"  |  flaga wielkiej brytanii

Zespół „Wiaderko" występuje na scenie MOKiSu z repertuarem patriotycznym już szósty rok i można powiedzieć, że zyskał dużą renomę. Co roku jego występ jest mocnym akcentem festiwalu, zauważanym i nagradzanym przez jury (mimo coraz mocniejszej konkurencji). W tym roku nasi reprezentanci również nie zawiedli oczekiwań publiczności i sięgnęli po najwyższe laury, zajmując I miejsce w kategorii szkól ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy zaś II LO wystawiło na Powiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej solistkę. Marlena Herman brawurowo zaśpiewała piosenkę Seweryna Krajewskiego i Jacka Cygana „Gołębi song" i również zdobyła serce jury, otrzymując I miejsce w kategorii soliści szkół ponadgimnazjalnych.

Można więc śmiało powiedzieć, że w tym roku nasza młodzież była bezkonkurencyjna. Gratulujemy uczniom i opiekunowi, życzymy utrzymania wysokiej formy do następnego roku.

obserwator

EN  Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej jest NASZ
The District Festival of Patriotic and Soldier Songs is OURS

X Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej (The X District Festival Of Patriotic and Soldier Song) took place on 9th November 2012 in PCEiK . Numerous soloists, vocal and instrumental bands performed pieces on patriotic and soldier subjects.
Our school was represented by Marlena Herman and Wiaderko band –in a new band line up for the first time: Kryspina Gmyrek (drums), Karol Puk (bass), Michał Kiela and Jakub Szumiński (guitars), Oskar Kolbert (sax), Marlena and Martyna Herman, Kinga Kulicka, Małgorzata Machała, Anna Rybarczyk with Szymon Godyń and Sławomir Torz (vocals). Responsible teacher – Małgorzata Wojtczak.

Wiaderko band has been performing patriotic songs for 6 years now and gained a really good reputation. Despite great competition they are appreciated and rewarded every year. This time they got the first prize among all the senior secondary schools. Moreover, Marlena Herman (the soloist), also got the first place singing Gołębi Song by Seweryn Krajewski and Jacek Gołębiewski
This year our students were unrivalled so we can be really proud of them.
Congratulations to all of them as well as for Mrs Małgorzata. We wish you the same next year!

tłum. Paula Jarosik, Ic