Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla naszej uczennicy Małgorzaty Stepaniuk

Stypendium 2012 00428 listopada 2012 roku w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2011/2012.

II Liceum Ogólnokształcące reprezentowała uczennica klasy 2d – Małgorzata Stepaniuk, najlepsza uczennica szkoły, oraz zaproszona w charakterze gościa dyrektor szkoły – mgr Jolanta Kwaśniewska. Gospodarzem imprezy był Dolnośląski Kurator Oświaty – Pani Beata Pawłowicz, a wśród wielu wybitnych gość znaleźli się między innymi: eurodeputowany Parlamentu Europejskiego, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego - Pan prof. R. Kołacz oraz Starostowie powiatów i Naczelnicy Wydziałów Oświaty, a także dyrektorzy szkół z całego województwa dolnośląskiego.

Wręczenie stypendiów miało bardzo uroczystą oprawę. Każdy stypendysta osobiście odbierał od Pani Kurator decyzję Prezesa Rady Ministrów – Donalda Tuska, przyznającą stypendium w roku szkolnym 2012/2013 oraz list gratulacyjny. Całość uświetniły występy solistów z wrocławskich szkół, stypendystów PRM i MEN. Elementem zamykającym była wspólna fotografia stypendystów z Gospodarzem uroczystości i skromny poczęstunek w holu Uniwersytetu. Małgosi i wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy. Kolejna uroczystość już za rok. Który z uczniów naszej szkoły sięgnie po ten zaszczytny laur?