II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

       

 O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

 

filmik promocyjny 2020 slowo dyrektora deck filmik promocyjny 2020 deck2

  II LO w OLEŚNICY  

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

 

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. |  WAŻNE  Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf. 

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

 

 

"DWÓJKA" znowu szaleje

buzka mikolaj Dobry czas dla fajnych ludzi tak można nazwać okres przedświąteczny w II Liceum Ogólnokształcącym im . ks. Jana Twardowskiego.
Każdego roku w okresie przed świętami ilość akcji charytatywnych może wywołać lekki zawrót głowy. Są jednak tacy, którzy czują się wtedy jak ryby w wodzie. Do nich należy młodzież z naszej szkoły. Góra grosza, Szlachetna paczka, pomoc rodakom na Wschodzie, współpraca z Caritasem - to wszystko sprawia, że mury budynku przy ul. Wojska Polskiego tętnią nagromadzoną pozytywną energią.

Nie mogę po raz kolejny powstrzymać się przed napisaniem kilku zdań, bo teraz właśnie widać jak wspaniałą mamy młodzież. Zaangażowanie, empatia, inwencja, kreatywność, umiejętność współpracy, robienie więcej niż było założone. To wszystko sprawia, że akcje tego typu są doskonałą szkołą dla młodych ludzi, którzy niedługo będą budowali nową rzeczywistość, i to widać , na pewno lepszą od tej obecnej.

 

Nie można tu mówić o jakiejkolwiek akcyjności. Absolwenci naszej szkoły, aktywni w poprzednich edycjach, są wolontariuszami lub aktywnymi uczestnikami „Szlachetnej paczki".
Dziękuję wszystkim uczestnikom, darczyńcom, nauczycielom, którzy zaangażowali się po raz kolejny czy też pierwszy, ale nie ostatni, w pomoc potrzebującym. To jest cel główny, ale nie jedyny. Aktywność młodzieży i chęć zmieniania przez nią otaczającego świata znalazła ujście najlepsze z możliwych. Zdanie prawdziwie belferskie, ale kimże tak naprawdę jest niżej podpisana?

Małgorzata Pycela

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .