O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Konferencja "Prawa dziecka a aktywność obywatelska"

Prawa dziecka aDnia 19 grudnia Samorząd Szkolny w składzie: Ania Rybaczyk, Wojtek Mazur, Magdalena Szymanek, oraz członkowie Młodzieżowej Rady Miasta : Krzysztof Konarzewski, Patryk Królik, Adrian Pietrzak wraz z opiekunem panią Małgorzatą Wojtczak w ramach poszerzania horyzontów udali się na konferencję ,,Prawa dziecka a aktywność obywatelska".

Na konferencji były poruszane tematy z zkaresu praw oraz obowiązków dzieci. Przyjrzeliśmy się bliżej Konwencji Praw Dziecka. Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego, z tej okazji, że rok 2012 jest rokiem Korczakowskim, przybliżyli nam również postać Janusza Korczaka, który swoje życie poświęcił właśnie dzieciom, szczególnie tym osieroconym. Uczniowie tej szkoły przygotowali inscenizację rozprawy sądowej, do której scenariusz przygotowała dr Laura Koba. Specjalnym gościem była znana z telewizji sędzia Anna Maria Wesołowska, która wygłosiła przemówienie i opowiedziała wiele historii związanych z jej zawodem i wykonywana pracą.

Na koniec odbyła się debata, w trakcie której uczniowie mogli zadawać pytania zgromadzonym ekspertom. Pani sędzia także podpowiedziała Samorządowi wiele pomysłów, które prawdopodobnie zostaną wprowadzone w życie szkoły. Zaproponoała na przykład prowadzenie skrzynki, do której uczniowie będą mogli wrzucać skargi i zażalenia związane z łamaniem ich praw przez nauczycieli lub rówieśników. Dzięki konferencji dowiedzieliśmy się nowych faktów na temat naszych praw, a także zdaliśmy sobie sprawę, jakie mogą być niekorzystne skutki ich nieznajomości, a także naszej bierności związanej z obojętnością w kontekście łamania naszych praw.