Nasi stypendyści na wykładach w Instytucie Matematyki UWr

W sobotę, 19 stycznia, stypendyści Dolnośląskiego Programu Stypendialnego wspierającego młodzież uzdolnioną, wzięli udział w wykładzie prof. Romana Dudy pt. "Wrocławska i Lwowska Szkoła Matematyczna". Pod opieką pani Heleny Wojtkowiak do Wrocławia wyjechali: Małgorzata Stepaniuk z kl. IId oraz Aleksandra Czapla, Urszula Karwala i Dawid Mszyca z kl. Id.

Ciekawy wykład z historii matematyki odbył się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Poznaliśmy wiele interesujacych faktów i anegdot oraz wspomnień o polskich matematykach i ich zasługach w rozwoju tej dziedziny.