Comenius - spotkanie opiekunów projektu

IMG 2501 W dniach od 18 do 21 stycznia II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy gościło zagranicznych nauczycieli z Francji i Finlandii w ramach rozpoczętego programu Comenius „Uczenie się przez całe życie". W spotkaniu brały udział osoby zaangażowane w projekt: dyrektor szkoły - p. J. Kwaśniewska, nauczyciele - p. A. Gugulska, M. Swędzioł, K. Jaworska-Dawidziuk oraz uczennice naszej szkoły - M. Lewińska i A. Żyła.

Spotkanie to miało na celu podsumowanie dotychczasowych dokonań oraz przedyskutowanie kwestii organizacyjnych. Była to także możliwość podzielenia się doświadczeniami pracy nauczyciela.
Dzięki wsparciu p. M. Wojtczak, p. K. Dziki i uprzejmości księdza proboszcza parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Władysława Ozimka, wprowadziliśmy naszych gości w świat oleśnickich zabytków i ciekawych historii z dziejów naszego miasta, co wzbudziło duże zainteresowanie. Nasze spotkanie uatrakcyjnił wyjazd do Wrocławia i zwiedzanie wizytówki naszego regionu. | camera

Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje korzystną współpracą między uczniami i nauczycielami naszych szkół. Tym bardziej, że we wrześniu 2013 r. spotykamy się w Narodowym Parku Słowińskim, a w kwietniu 2014r. kończymy projekt wyjazdem do Francji.