Spotkanie z Oliverem Twistem

Oliver Twist Dnia 14 lutego 2013 roku uczniowie II LO wraz z p. K. Jaworską-Dawidziuk wybrali się na spektakl anglojęzyczny pt."Oliver Twist" na podstawie książki Karola Dickensa, który odbył się w Centrum Kultury Wrocław Zachód. Przedstawienia produkowane są przez American Drama Groupe Europe (ADGE) i wykonywane przez brytyjski teatr TNT THEATRE.
Sztuka rozpoczęła się o godz. 12.30 i trwała 1 godzinę 50 minut z jednym antraktem. Opowiadała historię chłopca, wychowującego się w sierocińcu, który po ucieczce z niego, spotyka swojego rówieśnika – Dodgera. Proponuje on Olivierowi dołączenie do grupy młodych złodziei, na której czele stoi Fagin. Oliver błyskawicznie uczy się fachu, ale to zachowanie nie jest zgodne z jego przekonaniami. Dzięki pierwszej "wpadce", Oliver trafia do domu bogatego starca, który chce się nim zaopiekować. Chłopiec i mężczyzna nie wiedzą o tym, że są bardzo blisko spokrewnieni. Jednak grupa złodziei nie pozwala mu na odejście.

Spektakl był przeplatany utworami wykonywanymi a capella przez odtwórców ról. Przedstawienie wywarło na nas niesamowite wrażenie. Było jednocześnie świetnym sprawdzianem naszych umiejętności językowych. Widzowie docenili trud aktorów gromkimi brawami. Na pewno na długo to wydarzenie zostanie w naszej pamięci. Po spektaklu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym zostanie zorganizowany podobny wyjazd.

Dominika Gałązka
Agata Wiergowska