II Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku

sudokuDnia 26 lutego 2013r. odbyły się II Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku. Sudoku jest obecnie jedną z najpopularniejszych łamigłówek na świecie, "której celem jest wypełnienie diagramu 9x9 w taki sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu pogrubionych kwadratów 3x3 (zwanych "blokami" lub "podkwadratami") znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9" (źródło: Wikipedia).

W eliminacjach szkolnych w naszym LO wzięło udział 61 uczniów. Najlepiej diagramy sudoku rozwiązali: Anna Bielec z kl.2c – I miejsce, Jagoda Wierzbicka z kl.3b – II miejsce i Paulina Woźniak z kl. 3f – III miejsce. Serdecznie gratulujemy! Nauczyciele matematyki. | falaga niemiec

II. Sudoku-Meisterschaft Niederschlesiens
Am 26. Februar 2013 hat man die II. Sudoku-Meisterschaft Niederschlesiens ausgetragen. Sudoku ist eins der beliebtesten Rätsel der Welt geworden. Sein Ziel ist es ein Quadrat, das aus 9x9 Unterquadraten besteht, so mit Zahlen von 1 bis 9 zu füllen, dass jede Ziffer in jeder Spalte und in jeder Zeile und in jedem Unterquadrat nur einmal erscheint.
An der Schuletappe haben sich insgesamt 61 Schüler beteiligt. Am besten sind mit den Aufgaben Anna Bielec aus der Klasse 2c (Platz 1), Jagoda Wierzbicka aus der Klasse 3b (Platz 2) und Paulina Woźniak aus der Klasse 3f (Platz) 3 zurechtgekommen. Herzlichen Glückwunsch! Mathelehrer.