II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Językowe potyczki - IX Szkolny Konkurs Poprawnej Polszczyzny

Rej MikołajKażdy z nas niemal codziennie przeżywa dylematy poprawnościowe lub wpada w pułapki językowe – ortograficzne, składniowe, interpunkcyjne, stylistyczne.

Aby uświadomić uczniom, że warto dbać o poprawność „ ojczyzny – polszczyzny" – 5 marca w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się IX Szkolny Konkurs Poprawnej Polszczyzny o Gęsie Pióro Mikołaja Reja, adresowany do uczniów klas pierwszych. W tegorocznym konkursie uczestnicy udzielali pisemnych odpowiedzi na szereg testowych pytań z zakresu poprawności językowej. O tym, że „ nie taki język straszny" mogły przekonać się tegoroczne Laureatki, którymi zostały: Marlena Herman ( I b) – 53 pkt., Izabela Noworyta ( I e) – 46 pkt., Malwina Wójcik ( I c) – 41 pkt. oraz Adrianna Huk ( I b) – 41 pkt.

 

W opinii zwyciężczyni konkursu Marleny Herman: „mówić i pisać poprawnie to przede wszystkim wyrażać się zgodnie z obowiązującymi normami językowymi, nie popełniać błędów (...), ważny jest również odpowiedni dobór słownictwa adekwatny do sytuacji, w jakiej się znajdujemy."

Organizator Konkursu
Agnieszka Jańska- Hrebeniuk

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .