II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Warsztaty w Instytucie Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

chemia labW dniu 18.03.2013 uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach w Instytucie Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, współpracującego z II LO w Oleśnicy.

Po dotarciu na miejsce zostaliśmy wyposażeni w odzież ochronną, dzięki której mogliśmy poczuć się jak prawdziwi chemicy. Do wykonania mieliśmy szereg ciekawych doświadczeń, pracowaliśmy między innymi z chlorem, sprawdziliśmy, jak zachowuje się chromian w określonym środowisku oraz zbadaliśmy aktywność metali. Bardzo atrakcyjne był dla nas fakt, że wszystkie doświadczenia mogliśmy wykonać samodzielnie lub ewentualnie z niewielką pomocą nauczyciela.
Wyjazd zdecydowanie przypadł nam do gustu i udowodnił, że nie tylko klasy biologiczno - chemiczne mogą dobrze się bawić i zdobywać wiedzę w trakcie takich przedsięwzięć (niżej podpisane autorki mają dusze humanistyczne i uczęszczają do klasy z profilem odpowiadającym potrzebom ich dusz :-). 

Anna Harańczyk, Katarzyna Burda, IIA

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .