Włochy, maj/czerwiec2013, wycieczka szkolna

coraz bliżej Placu Św. Marka w Wenecji i my tu byliśmy na plaży w Rosolina Mare słynne weneckie maski - czas na karnawał

W dniach od 28 maja do 02 czerwca 2013 roku 33 uczniów wraz z opiekunami: Eleonorą Marmajewską-Basińską, Wandą Chirowską oraz Dorotą Skowrońską wzięło udział w wycieczce do Włoch przez Czechy i Austrię.
W pierwszym dniu główną atrakcją był wieczorny spacer po Wiedniu. Jego zabytki wywarły na nas ogromne wrażenie. Widzieliśmy gotycką Katedrę św. Szczepana, Operę, Parlament, dawną rezydencję Habsburgów- Hofburg oraz wzgórze Kahlenberg.
We Włoszech również nie próżnowaliśmy. Tuż po zakwaterowaniu w wiosce turystycznej Rosapineta wyruszyliśmy do najbliższej miejscowości Rosolina Mare.
W czasie naszego pobytu byliśmy w Padwie, w średniowiecznej wiosce Arqua Petrarka, w głównym porcie rybackim Laguny Weneckiej- Chioggii.
Po każdym dniu pełnym wrażeń wracaliśmy do Rosapineta, gdzie w lesie piniowym szukaliśmy chwili oddechu. Do dyspozycji mieliśmy dostęp do morza i plaży, sprzęt sportowy, kręgle, sklepy, bary i restauracje. | camera

Ale najlepsze zostało na koniec - Wenecja, która przywitała nas słońcem, a pożegnała deszczem. To nie przeszkodziło nam jednak w rejsie po weneckich kanałach. Uczniowie podziwiali włoskie uliczki, gondole oraz tysiące turystów z całego świata. Pamiątkowe zdjęcia robiliśmy na Placu św. Marka, przy Bazylice św. Marka, moście Rialto, Pałacu Dożów i Canale Grande.
To przepiękne miasto z krętymi uliczkami położone między lazurem nieba i morza na długo zostanie w naszej pamięci. Te kilka dni minęło zdecydowanie za szybko! Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła nam podczas naszej wycieczki była udziałem młodzieży, która umiała korzystać z uroków tego wspaniałego miejsca pokazując się z jak najlepszej strony.

opracowała
Eleonora Marmajewska-Basińska