O FERTA EDUKACYJNA II LO W OLEŚNICY na rok szkolny 2020/2021 Logo2

uczymy skutecznie

ulotka 2020 str 1a
 Słowo dyrektora II LO  Filmik promocyjny    Ulotka informacyjna

Więcej szczegółowych informacji na temat oferty znajduje się w zakładce Dla kandydata   oraz w  ›multimedialnym pakiecie informacyjnym  pdf. | Informacje MEN dotyczące terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego  pdf.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
kwiecień to czas naszych spotkań z Wami, w trakcie których przedstawiamy ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego na nadchodzący rok szkolny. W tym roku, w obliczu dramatycznych okoliczności, z jakimi mierzy się obecnie cały świat, nie będziemy mieć możliwości spotkania się na żywo. Nie oznacza to jednak, że w trudnym momencie dokonywania wyboru dalszej drogi kształcenia chcemy zostawić Was samych. Wręcz przeciwnie! Będąc szkołą nowoczesną, pragniemy wykorzystać możliwości, jakie daje dziś technika i przekazać garść informacji, które, mamy nadzieję, ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.... więcej

Wycieczka do wrocławskiego ZOO

Makak czubaty11.06.2013 roku II LO wybrało się na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem i chronionych ex situ, czyli poza miejscem ich występowania.

Z pomocą Pani Anety Krzyżewskiej-Nowosad (oraz pań: Ewy Kryk i Moniki Hajntze, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w trakcie wycieczki młodzieży do ZOO oraz za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu) dowiedzieliśmy się, dlaczego takie zwierzęta jak np.: żółw McCorda, makak czubaty, kaczorek celebeski czy żółw birmański są pod ochroną i jakie jest prawdopodobieństwo przywrócenia ich naturze.

Z zainteresowaniem szukaliśmy zwierząt z listy TOP 10 zagrożonych gatunków wrocławskiego ogrodu zoologicznego i wykonywaliśmy zaplanowane wcześniej zadania. Największą popularnością cieszyły się małpki, od których nie sposób oderwać oczu, ale również niedźwiedzie, tygrysy i foki.
Byliśmy zachwyceni pogodą, która uraczyła nas promieniami słońca. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Nowosad za zorganizowanie takiej wycieczki i już czekamy na kolejną.

Karolina Kryk I a
Organizator wycieczki Aneta Krzyżewska-Nowosad
fot. makak czubaty, źródło: polskieradio.pl