Wycieczka do wrocławskiego ZOO

Makak czubaty11.06.2013 roku II LO wybrało się na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem i chronionych ex situ, czyli poza miejscem ich występowania.

Z pomocą Pani Anety Krzyżewskiej-Nowosad (oraz pań: Ewy Kryk i Moniki Hajntze, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w trakcie wycieczki młodzieży do ZOO oraz za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu) dowiedzieliśmy się, dlaczego takie zwierzęta jak np.: żółw McCorda, makak czubaty, kaczorek celebeski czy żółw birmański są pod ochroną i jakie jest prawdopodobieństwo przywrócenia ich naturze.

Z zainteresowaniem szukaliśmy zwierząt z listy TOP 10 zagrożonych gatunków wrocławskiego ogrodu zoologicznego i wykonywaliśmy zaplanowane wcześniej zadania. Największą popularnością cieszyły się małpki, od których nie sposób oderwać oczu, ale również niedźwiedzie, tygrysy i foki.
Byliśmy zachwyceni pogodą, która uraczyła nas promieniami słońca. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Nowosad za zorganizowanie takiej wycieczki i już czekamy na kolejną.

Karolina Kryk I a
Organizator wycieczki Aneta Krzyżewska-Nowosad
fot. makak czubaty, źródło: polskieradio.pl