II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

W drodze po zwycięstwo: Liga Szkół Ponadgimnazjalnych | Finały Powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych

DSC01847Chcąc utrzymać wysoki wynik w klasyfikacji sportowej wśród szkół z miasta, powiatu i województwa, zawodnicy naszej szkoły rozpoczęli współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2013/2014 od mocnego uderzenia.

24.09.201 roku zainaugurowaliśmy sezon sportowy startem w Lidze Szkół Ponadgimnazjalnych na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli 6 miejsce na 27 drużyn, a dziewczęta 10 miejsce pośród 19 szkół z terenu województwa dolnośląskiego. Kolejna odsłona Ligi będzie miała miejsce w kwietniu 2014 roku w Zgorzelcu.

W klasyfikacji indywidualnej zdobyliśmy 3 medale ; II i III miejsce w pchnięciu kulą (Krystian Kulak, Michał Kiebus z kl.3D) oraz III miejsce w biegu na 800 m (Natalia Sikora kl.1e.). |  camera

 

Dzień później w Oleśnicy na podzamczu odbyły się Finały Powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawodniczki naszej szkoły w składzie: Pamela Miklas, Adrainna Huk, Patrycja Idziorek, Sandra Zawiślak, Patrycja Sobiegraj, Klaudia Paszkowska, Natalia Sikora, Natalia Kasprzak, Roksana Wolny, Natalia Perlik zdeklasowały pozostałe rywalki zajmując I miejsce.

Chłopcy w składzie: Dariusz Hoffman, Jakub Jureczko, Michał Doliński, Dawid Pieprzycki, Michał Kłodnicki, Jakub Galik, Kamil Kruszyński, Krzysztof Szymanek zajęli II miejsce, po wyrównanej walce ostatecznie przegrali z zespołem z ZSP z Oleśnicy. Najbliższy start naszych zawodniczek odbędzie się 10.10.2013 w Olszynie, czekamy na decyzję, czy dołączą do nich nasi "srebrni chłopcy". W Olszynie będziemy walczyć w Finałach Wojewódzkich w Przełajowych Biegach Sztafetowych o kolejne medale i punkty w klasyfikacji.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .