Wyjazd do Słowińskiego Parku Narodowego, czyli drugi etap realizacji projektu Comenius

Park Slowinski3 Park Slowinski1 Park Slowinski2 Park Slowinski4

II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy kontynuuje pracę w ramach projektu Comenius Impact of human activities on aquatic resources and water quality. W dniu 22 września bieżącego roku grupa 12 uczniów i 3 nauczycieli wyjechała do Słowińskiego Parku Narodowego. Na miejscu czekali już uczestnicy projektu z Finlandii i Francji. Tematem tegorocznego spotkania w Polsce była ochrona zasobów wodnych wraz z ich ekosystemami.|  camera

Bazą wypadową został ośrodek w Smołdzińskim Lesie. Grupy w międzynarodowym składzie codziennie przeprowadzały badania, zbierając materiał podczas długich pieszych wycieczek polegających na eksploracji okolicznych jezior przybrzeżnych. Wieczory spędzaliśmy na analizie wyników i sporządzaniu raportów, które ostatniego dnia każda z grup musiała przedstawić w formie przewodnika po ekosystemach w Słowińskim Parku Narodowym. Najlepszy przewodnik został oczywiście nagrodzony.
Jest to już drugi wyjazd w ramach tego projektu (pierwszy miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku, celem wyprawy była Finlandia). Trzecim, i ostatnim zarazem, będzie wyjazd do Francji. Jako uczniowie jesteśmy zachwyceni tego typu aktywnością, która jest dla nas najbardziej atrakcyjną i pożyteczną formą kontaktu z wiedzą. Całość projektu została sfinansowana przez Agencję Narodową europejskiego programu Comenius.